• تاریخ: ۱۳۹۹-۱۲-۱۲
  • شناسه خبر: 22348

خدمات مشاوره بهزیستی برای ۱۴ هزار زنجانی

مدیرکل بهزیستی استان زنجان با اشاره به فعالیت ۳۳ مرکز مشاوره در زنجان گفت: امسال به ۱۴ هزار زنجانی خدمات مشاوره ارائه شده است.

به گزارش پیام ملت– محمد محمدی با اشاره به اینکه ۳۳ مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی غیردولتی مجوز خود را از بهزیستی دریافت نمودند ، خاطر نشان کرد:  مسئولین فنی مراکز مشاوره و  خدمات روان شناسی که دارای مجوز از سازمان بهزیستی بوده و فاقد  پروانه فعالیت فردی  از سازمان نظام روان شناسی و مشاوره است، در تعامل و نشستی که با رئیس شورای نظام روان شناسی استان برگزار شد جهت دریافت پروانه فعالیت فردی به  شورا ی استانی نظام روان شناسی معرفی خواهند شد.

وی  به نحوه تعامل بهزیستی با شورای استانی سازمان نظام روان شناسی اشاره کرد و افزود: هر فردی که قصد فعالیت خدمات روانشناسی و مشاوره اعم از مراکزی که سازمان بهزیستی مجوز می دهد یا نهاد ها و سازمان های دیگر، باید ابتدا از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره، پروانه اشتغال کسب  کرده وپس  از طی تشریفات لازم، پروانه اشتغال حرفه ای دریافت کنند.

محمدی افزود : هدف از تأسیس مراکز مشاوره و خدمات روان‌شناختی، پاسخ به نیازهای مشاوره‌ای و روان‌شناختی در زمینه‌های فردی، خانوادگی، زناشویی، گروهی و اجتماعی به منظور ارتقاء سطح سلامت روان جامعه است تا در نهایت منجر به کاهش آسیبهای اجتماعی شود.

 محمدی با اشاره به اینکه خط تلفن  مشاوره۱۴۸۰ بهزیستی از ساعت ۸صبح تا ۱۲ شب آماده ارائه خدمات مشاوره ای است ، اظهار کرد:این خط مشاوره در خصوص مسائل مختلف از جمله کودکان و نوجوانان، مسائل تحصیلی، تربیتی، خانوادگی، ازدواج ، اضطراب و وسواس و…آماده پاسخگویی است ./۱۰۵

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست