• تاریخ: ۱۴۰۰-۰۳-۱۰
  • شناسه خبر: 23214

۳۰۰ کودک زنجانی چشم انتظار حمایت خیرین هستند

مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: ۲۹۳کودک زنجانی نیازمند کمک و حمایت خیرین هستند تاکنون ۶۶۹ کودک از حمایت های خیرین برخوردار شدند.

محمد محمدی در گفتگو با خبرنگار«پایگاه خبری – تحلیلی پیام ملّت» اظهار کرد: در حال حاضر ۵۳۴ خیر  ۶۶۹ کودک نیازمند را تحت پوشش قرار دادند وخیرین شهرستان زنجان بیشترین مشارکت را در بین سایر شهرستان ها داشته اندو ماهیانه مبلغی بالغ بر ۵۰ تا ۳۰۰ هزار تومان به حساب این کودکان واریز می‌کنند.

وی افزود  : طی ایام کرونایی نیز خیران این استان مشارکت فعالانه ای در جهت دستگیری از  اقشار آسیب پذیر داشتند بطوریکه در پویش ایران همدل به مناسبت ماه رمضان و در رفع مشکلات معیشتی مددجویان بهزیستی ۱۰ هزار و ۴۲۴ بسته معیشتی و بهداشتی به ارزش بیش از ۲ میلیارد تومان به صورت نقدی  و غیر نقدی جمع آوری و در بین مددجویان توزیع شده است.

محمدی  به طرح هر کارمند حامی کودکان نیازمندان  اشاره کرد و گفت : علاوه بر بازاریان، خیرین، صاحبان صنایع و عموم مردم کارکنان دولت نیز می توانند در اجرای این طرح و حمایت از کودکان نیازمند مشارکت نمایند و در حال حاضرنزدیک به ۱۳۷ نفر کارمند جهت کمک بهزیستی در طرح شکرانه سلامت  مشارکت ماهانه دارند.

وی با بیان اینکه اگر خیران تمایل داشته باشند می‌توانند مشارکت‌های خود را بدون واسطه به دست جامعه هدف برسانند، افزود: به عنوان مثال، خانواده‌هایی هستند که چند فرزند مستعد برای ادامه تحصیل دارند ولی سرپرست خانوار به دلایلی نمی‌تواند از پس مخارج تحصیل فرزندانش بربیاید. در چنین شرایطی، خیران وارد عمل می‌شوند و با بررسی شرایط، با واسطه و یا به صورت مستقیم، مخارج تحصیل این کودکان را تقبل می‌کنند

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست