• تاریخ: ۱۴۰۰-۰۹-۲۸
  • شناسه خبر: 25652

آموزش های هلال احمر برای بیش از ۱۲ هزار نفر دراستان زنجان از ابتدای سال

از ابتدای سالجاری تا پایان آبان ماه امسال ۱۲ هزار و ۷۸۸ نفر در سطح شهرها و روستاهای این استان از آموزش های هلال احمر بهره مند شدند.


به گزارش « پایگاه خبری-تحلیلی پیام ملّت» سید قاسم موسوی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: آموزش همگانی یکی از مسئولیت های اصلی جمعیت هلال احمر به شمار می رود که برای تحقق این مهم درصدد بهره مندی شهروندان از آموزش های مورد نیاز هستیم.
وی اظهارداشت: از ابتدای سالجاری تا پایان آبان ماه ۷۴۸ دوره آموزش کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات توسط ۱۴۵ مربی هلال احمر به منظور ارتقای سطح آگاهی شهروندان در سطح شهرها و روستاهای این استان در برابر حوادث احتمالی ارائه شد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: این تعداد دوره در خصوص کمک های اولیه، آمادگی در برابر مخاطرات، آموزش های ۲۲ ساعته، پایه داوطلبی و تخصصی بوده است. ارائه این آموزش ها در سطح شهرها و روستاها، برای کارکنان دستگاه های اجرایی، شرکت ها و کارخانجات، دانش آموزان، اعضای خانه های هلال، اعضای بسیج سازندگی سپاه انصارالمهدی(عج) استان به صورت حضوری و مجازی ارائه شده است.


به گفته وی، در این مدت بیان شده، ۲۸۷ دوره آموزشی آمادگی در برابر مخاطرات و آموزش های ۲۲ ساعته برای پنج هزار و ۳۴۱ نفر در سطح ادارات، شرکت ها، کارخانجات و دانش آموزان به صورت حضوری و مجازی برگزار شده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: ۱۲۹ دوره آموزشی نیز برای یکهزار و ۹۹۵ نفر از اعضای خانه های هلال استان برگزار شده که این خانه ها در سطح شهرها، روستاها، محلات و مساجد فعال است.
موسوی گفت: بر اساس تفاهم نامه منعقد شده مابین هلال احمر و بسیج سازندگی سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان، ۸۲ دوره برای یکهزار و ۹۳۱ نفراز نیروهای بسیج سازندگی استان برگزار شد.
وی ادامه داد: علاوه بر آموزش های بیان شده، ۱۴۱ دوره تخصصی برای یکهزار و ۵۲۵ نیروی امدادی در پایگاه های امداد و نجات جاده ای استان زنجان برگزار شده که این دوره ها شامل بازآموزی، پیش بیمارستانی، اسکان اضطراری، حمایت روانی، جست و جو نجات درجاده و تغذیه می باشد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: برای اعضای جوانان و داوطلبانی که عضو هلال احمر می شوند علاوه بر ارائه آموزش های آمادگی در برابر مخاطرات و ۲۲ ساعته، پایه داوطلبی نیز ارائه می شود که از ابتدای سال جاری برای ۹۰۶ نفر از اعضا ۵۲ دوره برگزار شده است.
موسوی اظهارداشت: همه این آموزش ها در شهرستان های زنجان، ابهر، خدابنده، طارم، خرمدره، ایجرود و ماهنشان انجام و برای همه این فراگیران در این دوره های آموزشی گواهینامه صادر شده است.
وی با تاکید بر اینکه مردم باید آموزش ها را جدی بگیرند، تاکید کرد: شهروندان علاقه‌مند به فراگیری آموزش های هلال احمر با مراجعه به شعب هلال احمر در سطح استان زنجان، ثبت نام خود را قطعی کنند تا نسبت به ارائه آموزش مقدماتی برای آنها برنامه ریزی شود و حتی افراد می توانند دوره های تخصصی را نیز سپری کنند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست