• تاریخ: ۱۴۰۰-۱۰-۲۶
  • شناسه خبر: 26185

انتقال ساکنان کوی فلسطین تنها راه چاره‌ای است که می‌توان برای این منطقه انجام داد

انتقال ساکنان کوی فلسطین، تنها راه چاره‌ای است که می‌توان برای این منطقه انجام داد، برای جابه‌جایی کوی فلسطین، تمام اهالی ساکن در آن منطقه باید جابه‌جا شوند و اینطور نیست که بعضی خانوارها در آنجا بمانند.

به گزارش « پایگاه خبری-تحلیلی پیام ملّت» محسن افشارچی، استاندار زنجان در جلسه ستاد بازآفرینی شهری با موضوع جابه‌جایی کوی فلسطین، اظهار کرد: انتقال ساکنان کوی فلسطین، تنها راه چاره‌ای است که می‌توان برای این منطقه انجام داد، برای جابه‌جایی کوی فلسطین، تمام اهالی ساکن در آن منطقه باید جابه‌جا شوند و اینطور نیست که بعضی خانوارها در آنجا بمانند.

وی بابیان اینکه سرشکن کردن هزینه ساخت مسکن برای ساکنان این منطقه در سایر پروژه‌های شهری، سریع‌ترین راه برای جابه‌جایی است گفت: قرار نیست پروژه‌ای از صفر برای ساکنان کوی فلسطین اجرا شود، تخصیص چند واحد از سایر پروژه‌های کلان سبب سرشکن شدن هزینه ساخت مسکن در آن پروژه‌ها شده و به نفع ساکنان خواهد بود.

وی افزود: اگر بنا باشد پروژه‌ای از صفر و ابتدا برای ساکنان منطقه فلسطین احداث شود، هزینه‌های تامین زمین و ساخت واحدها خیلی بالا می‌رود.

افشارچی با اشاره به مشخص شدن ۲ پروژه در کوی زنگان و کوی زیتون جهت ساخت واحد برای ساکنان کوی فلسطین گفت: اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان، سبد پیشنهادات خود برای جابه‌جایی کوی فلسطین را متنوع کند تا تمام ساکنان بتوانند از این فرصت استفاده کنند.

وی گفت: با تاکید بر اینکه تمام ساکنان کوی فلسطین به‌صورت کلان باید جابه‌جا شوند،در صورتی که سبد پیشنهادات متنوع باشد هر کدام از ساکنان با توجه به شرایط و تقاضای خود می‌توانند واحد مورد نظر خود را انتخاب کنند. تخصیص زمین فردی و گروهی و ارائه تسهیلات برای ساخت مسکن و تخصیص پروژه‌های متنوع در نقاط دور و نزدیک به مرکز شهر از مواردی است که می‌تواند محرکی برای استقبال اهالی کوی فلسطین برای جابه‌جایی باشد.

استاندار زنجان با بیان اینکه ارزیابی مشاور طرح تا جلسه آینده آماده شود تا دقیق‌تر بتوان موضوع را بررسی کرد، گفت: انتظار می‌رود تا پایان سال جاری بتوان قرارداد با ساکنان کوی فلسطین منعقد شده و تا سال آینده نیز واحدها تکمیل و تحویل داده شوند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست