• تاریخ: ۱۴۰۱-۰۳-۲۵
  • شناسه خبر: 27955

راه اندازی دفتر ورات امور خارجه در استان زنجان

تفاهم نامه همکاری بین وزارت امور خارجه و استانداری زنجان در جهت راه اندازی مجدد دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در استان زنجان منعقد شد.

به گزارش« پایگاه خبری-تحلیلی پیام ملّت»محسن افشارچی استاندار زنجان با اعلام خبر انعقاد تفاهم نامه همکاری بین وزارت امور خارجه و استانداری زنجان در جهت راه اندازی مجدد دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در استان زنجان، اظهار داشت: با راه اندازی مجدد این دفتر، ضمن تسهیل در ارائه خدمات کنسولی به همشهریان، زمینه معرفی و توسعه سرمایه گذاری خارجی نیز در استان فراهم خواهد شد.

محسن افشارچی گفت: همکاری بین وزارت امور خارجه و استانداری زنجان در جهت تقویت و توسعه روابط خارجی استان در عرصه های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی و ارتقاء جایگاه بین المللی آن و نیز ارائه شایسته خدمات کنسولی به اتباع ایرانی و خارجی در استان انجام می شود.

وی تامین و تجهیز ساختمان اداری دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در مرکز استان، تامین خودروی مورد نیاز و محل استقرار نماینده این وزارتخانه و تامین نیروی انسانی مورد نیاز اداری و پشتیبانی را از جمله تعهدات استانداری در این تفاهم نامه برشمرد .

افشارچی گفت:ارائه مشورت های لازم در زمینه توسعه همکاری های بین المللی در استان زنجان، معرفی توانمندی های استان به خارج از کشور، تسهیل در سفر هیئت های مختلف سایر کشورها به استان، معرفی ظرفیت های سرمایه گذاری استان و توان بخش خصوصی و ارائه خدمات شایسته کنسولیو رفع مسائل هموطنان استان زنجان در خارج از کشور و رفع امور اتباع استان از وظایف و تعهدات وزارت امور خارجه و نمایندگی آن در استان زنجان خواهد بود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست