• تاریخ: ۱۴۰۱-۰۸-۰۲
  • شناسه خبر: 29420

کمبود مدارس در شهرک‌های اقماری به دلیل ترک فعل شرکت های تعاونی است/ به۶۰ مدرسه درمقاطع مختلف نیاز داریم

دستگاهی که مسئول الحاق محدوده در یک منطقه است، موظف است مدارس منطقه مذکور را هم تامین کند و کمبود مدارس در شهرک‌های اقماری به دلیل ترک فعل شرکت های تعاونی مربوطه بوده که متاسفانه در این خصوص کمبود مدرسه در شهرک‌های گلشهر ...

به گزارش «پایگاه خبری-تحلیلی پیام ملّت» مسعود بیات منش مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ماده ۱۸ قانون شورای عالی آموزش و پرورش از ابتدا دارای برخی ابهامات بود و تا سال گذشته قابلیت اجرایی نداشت و در این راستا متولی این قانون اداره‌کل آموزش‌وپرورش است.

بیات منش گفت: براساس این قانون، دستگاهی که مسئول الحاق محدوده در یک منطقه است، موظف است مدارس منطقه مذکور را هم تامین کند و کمبود مدارس در شهرک‌های اقماری به دلیل ترک فعل شرکت های تعاونی مربوطه بوده که متاسفانه در این خصوص کمبود مدرسه در شهرک‌های گلشهر کاظمیه، بسیجیان، الهیه، کوی فرهنگ، نانوایان زیاد است و در این میان اداره‌کل راه‌وشهرسازی استان زنجان تنها مسئولیت قانونی تامین مدارس در منطقه پونک را دارد، چرا که زمین‌های مسکونی این منطقه برای دولت است و متولی ساخت اداره‌کل راه‌وشهرسازی استان است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان گفت: یکی از دغدغه‌های اصلی اداره‌کل راه‌وشهرسازی استان، شهرسازی و تامین خدمات عمومی است و درحال حاضر در سطح شهر زنجان به ۵۰ الی ۶۰ مدرسه در مقاطع مختلف نیاز داریم تا این کمبود جبران شود و برای تامین این تعداد مدرسه باید اداره‌کل آموزش‌وپرورش و نوسازی مدارس همکاری کنند.

وی افزود: تعهد ساخت مدارس در طرح نهضت ملی مسکن بر عهده راه و شهرسازی استان است و در طرح نهضت ملی مسکن استان زنجان، متناسب با سرانه جمعیتی که در این مناطق ساکن خواهند شد، مدارس موردنیاز هم ساخته می شود و درحال حاضر در کوی زنگان همزمان با ساخت واحدهای مسکونی دو مدرسه نیز در حال ساخت است.

بیات منش با بیان اینکه راه و شهرسازی استان زنجان در طرح نهضت ملی مسکن در سه مقیاس محله،منطقه و شهری مدرسه می سازد و در مقطع ابتدایی مقیاس محله سنجیده می‌شود گفت: یعنی ساکنان یک محله باید در منطقه مسکونی خود مدرسه ابتدایی داشته باشند و دانش‌آموزان مقطع ابتدایی با حداکثر طی مسافت یک کیلومتر به مدرسه برسند و در ساخت مدارس متوسطه اول مقیاس منطقه سنجیده می‌شود یعنی دانش‌آموز می‌تواند در این مقطع تحصیلی از منطقه‌ای به منطقه دیگر برود و در این راستا مدارس مقطع متوسطه دوم در مقیاس شهری سنجیده می‌شوند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان گفت: براساس تعهدات، تمام مدارس ابتدایی موردنیاز در طرح نهضت ملی مسکن ساخته خواهند شد و در صورت امکان در خصوص تامین مدارس متوسطه اول نیز ورود خواهیم کرد و تعریف مدارس مقطع متوسطه دوم نیز برای اداره‌کل آموزش و پرورش استان است.

وی افزود: در شهرک هایی که راه و شهرسازی مسکن ملی می سازد راه و شهرساری استان متولی احداث مدرسه است و در شهرستان ابهر پیگیر احداث شهرک مسکونی هستیم و مدرسه هم ساخته می شود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست