• تاریخ: ۱۴۰۱-۰۸-۲۵
  • شناسه خبر: 29746

۱۱ معدن در استان زنجان در اراضی موقوفه واقع شده اند

۱۱ معدن در استان زنجان در اراضی موقوفه واقع شده اند که از این تعداد ۷ معدن در شهرستان ابهر، ۳ معدن در شهرستان خدابنده و ۱ معدن هم در شهرستان ماهنشان واقع شده است.

به گزارش« پایگاه خبری-تحلیلی پیام ملّت» در جلسه تعیین تکلیف معادن واقع در اراضی موقوفه شهرستان ابهر در زنجان سید جعفرسید حسینی رئیس اداره بهره وری اقتصادی موقوفات و بقاع متبرکه اوقاف استان زنجان اظهار کرد: ۱۱ معدن در استان زنجان در اراضی موقوفه واقع شده اند که از این تعداد ۷ معدن در شهرستان ابهر، ۳ معدن در شهرستان خدابنده و ۱ معدن هم در شهرستان ماهنشان واقع شده است.

سید حسینی گفت: وجود این تعداد معادن واقع در اراضی موقوفه جدیداً و در سالهای اخیر مشخص شده اند و در تلاش هستیم که میزان حق و حقوق موقوفه در این معادن را بصورت کاملا کارشناسی شده و از طریق قانونی و رسمی مشخص نموده و در آینده نزدیک اجرا نماییم.

وی افزود: بی شک واقفین خیراندیشی که سالها پیش ازخود گذشتگی کرده و این اراضی ارزشمند را که ملک طلق آنان بوده به خاطر نیت های والایی که برای خدمت به مردم و جامعه خود داشتند وقف نموده اند ، اکنون چشم انتظار اجرای نیات خود از قبیل مساعدت به نیازمندان و دارو و درمان بیماران ، کمک به ایتام و دانش آموزان و طلاب کم درامد یا برگزاری مجالس تبلیغ و ترویج دین یا عزاداری امام حسین علیه السلام هستند .

حسینی گفت: تعامل خوبی با بهره برداران معادن داریم تا امور از طریق مجاری قانونی حل و فصل شده و طرفین به حقوق عادلانه خود بر اساس قانون دست یابند.

رئیس اداره بهره وری اقتصادی موقوفات و بقاع متبرکه اوقاف استان زنجان افزود: اوقاف به عنوان سازمان متولی موقوفات در مرحله اول موظف است که وقفیات را حفظ و حراست نموده و از تغییر و تبدیل آن جلوگیری کند و در مرحله دوم مقدمات قانونی مورد نیاز برای اجرای نیات واقفین را فراهم آورد و در نهایت ما بایست موقوفات را به درآمد شایسته مطابق با وضعیت و موقعیت هر موقوفه برسانیم تا این درآمد صرف اجرای نیات واقفین شود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست