• تاریخ: ۱۴۰۲-۰۱-۱۸
  • شناسه خبر: 31968

افزایش ۵۲ درصدی درآمد موقوفات استان زنجان در سال گذشته/ الحاق ۲۲ هکتار از اراضی موقوفه جهت نهضت مسکن ملی در قیدار

در سال گذشته ۲۲ هکتار از اراضی موقوفه شهر قیدار به اراضی نهضت ملی مسکن ملحق شد که علاوه بر کمک به ساخت مسکن،مبلغ قابل توجهی نیز به درآمد موقوفه قیدار نبی علیه السلام شهر خدابنده بابت دریافت حق و حقوق واگذاری این اراضی مو ...

به گزارش«پایگاه خبری-تحلیلی پیام ملّت»حجت الاسلام کرمی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: درآمد موقوفات استان زنجان در سال ۱۴۰۱، ۵۶ میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۲ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: بیش از ۵۰ درصد این درآمدها صرف اجرای نیات واقفین و مابقی نیز صرف حفظ و ارتقا و سرمایه گذاری در موقوفات می شود.

کرمی با بیان اینکه حفظ و ارتقای وضعیت موقوفات با هدف اجرای بهتر نیات واقفین ارجمند از اهداف اساسی سازمان اوقاف است گفت: توانستیم در سال ۱۴۰۱ چند طرح سرمایه گذاری را به نتیجه برسانیم که از جمله آنها می توان به سرمایه گذاری در موقوفه کاروانسرای سنگی که مجموعا ۷ میلیارد تومان برای تعمیر و مرمت اساسی این بنای تاریخی و فرهنگی موقوفه هزینه شد و مبلغ ۱۵ میلیارد تومان از سوی موقوفات دیگر استان در این مجموعه سرمایه گذاری شده است اشاره کرد که باعث شد درآمد این مجموعه ۷۵ درصد نسبت به گذشته افزایش پیدا کرده و برای ۲۸ نفر نیز اشتغالزایی شود.

وی افزود: همچنین در سال ۱۴۰۱ طرح ۵ هکتاری کشت نهال زیتون در رقبه موقوفه محمدرضا و رباب روحانی شهر آببر طارم به تصویب رسید و با توجه به اینکه مجوز آب و برق این طرح اخذ شده ، با ادامه عملیات اجرایی و بهره برداری آن طی سالجاری ، برای ۵ نفر بصورت مستقیم اشتغالزایی صورت خواهد گرفت.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با بیان اینکه در سال گذشته طرح تولید آب یددار در شهر هیدج به تصویب معاونت بهره وری ، سازمان اوقاف رسید گفت: عملیات اجرایی این طرح در سال جاری در اراضی موقوفه شهر هیدج شهرستان ابهر آغاز خواهد شد و با اجرای این طرح ، درآمد موقوفه از ۷ میلیون تومان در سال به ۵۰ میلیون در ماه افزایش می یابد.

کرمی گفت: همچنین در سال گذشته ۲۲ هکتار از اراضی موقوفه شهر قیدار به اراضی نهضت ملی مسکن ملحق شد که علاوه بر کمک به ساخت مسکن برای اقشار مختلف مردم مبلغ قابل توجهی نیز به درآمد موقوفه قیدار نبی علیه السلام شهر خدابنده بابت دریافت حق و حقوق واگذاری این اراضی موقوفه افزوده شد که عملیات اجرایی آن در حال انجام و احداث ۵۱۹ واحد مسکونی توسط اداره کل مسکن و شهرسازی استان در حال پیگیری است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست