• تاریخ: ۱۴۰۲-۰۲-۱۰
  • شناسه خبر: 32320

بیش از ۷۰درصد از برق توزیع شده در استان زنجان در بخش‌های مولد کشاورزی و صنعتی مصرف می‌شود

بیش از ۷۰درصد از برق توزیع شده در استان زنجان در بخش‌های مولد کشاورزی و صنعتی مصرف می‌شود و این نشان‌دهنده اهمیت این انرژی در بخش‌های مادر و حیاتی استان زنجان است.

به گزارش« پایگاه خبری-تحلیلی پیام ملّت» پیام جوادی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان در آستانه روز صنعت برق و روز جهانی کارگر با اشاره به نام‌گذاری سال ۱۴۰۲ با عنوان، مهار تورم و رشد تولید از سوی مقام معظم رهبری گفت: پیشرفت‌های اقتصادی و صنعتی لازمه مهار تورم و رشد تولید است و گسترش زیرساخت‌ها گام نخست برای این پیشرفت‌ است.  انرژی و به خصوص برق پس از شرایط جغرافیایی و منابع طبیعی مهمترین شاخصه توسعه پایدار است و خدمتگزاران مردم در صنعت برق با تلاش شبانه روزی در این مسیر در تکاپو هستند.

جوادی گفت: شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان با بیش از نیم میلیون مشترک یکی از استان‌های پیشرو در این صنعت در سطح کشور است و بیش از ۷۰درصد از برق توزیع شده در استان زنجان در بخش‌های مولد کشاورزی و صنعتی مصرف می‌شود و این نشان‌دهنده اهمیت این انرژی در بخش‌های مادر و حیاتی استان زنجان است.

وی افزود: حدود ۱۵هزار کیلومتر شبکه برق به صورت مویرگی در تمامی مناطق استان گسترده شده‌ و انرژیبرق با کمترین خاموشی به خانه‌ها، زمین‌های زراعی و کشاورزی و صنایع بزرگ و کوچک در سطح استان می‌رسانند و در این راه کارگران این صنعت با وجود همه تنگناها و سختی‌ها از هیچ کوششی برای آسایش مردم دریغ نمی‌کنند و در سردترین و گرم‌ترین روزهای سال در دورافتاده‌ترین مناطق و مسیرهای سخت و دشوار در تلاش هستند تا خانه‌های ما روشن بماند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی نیروی برق استان زنجان با بیان اینکه در سال ۱۴۰۱ در حوزه‌های مختلف دستآوردهای ارزشمندی با تلاش همکاران این شرکت به دست آمد گفت: برق‌رسانی به ۲ روستای فاقد برق درگه‌دره با ۱۵ خانوار و زنگی حاج اصغر با ۱۲ خانوار از شاخص‌ترین اقدامات شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان بود.

جوادی گفت: احداث ۸ نیروگاه کوچک مقیاس خورشیدی با توان تولید ۳۶۵ کیلووات برق از دیگر دستآوردهای شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان در ۲سال اخیر و توسعه، اصلاح شبکه‌های توزیع برق و تامین برق مشترکان و همچنین هوشمندسازی شبکه‌های توزیع برق و لوازم اندازه‌گیری از دیگر اقدامات این مجموعه در سال پیش بود.

وی با اشاره به اقدامات فراگیر شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان در طرح نهضت ملی مسکن گفت: از نخستین روز آغاز این طرح و با هدف تسریع در ساخت واحدها تامین برق بخش کارگاهی پروژه‌ها انجام و تحویل پیمانکاران داده شده و خوشبختانه زیرساخت‌های لازم برای شبکه‌های توزیع برق این پروژه‌ها نیز پیش‌بینی و اجرا شده است.

جوادی، کسب رتبه نخست وصول مطالبات رسوخ شده و کسب رتبه نخست عملکرد پاسخگویی بار مشترکان در پیک بار تابستان ۱۴۰۱ را از شاخص‌ترین افتخارات کسب شده توسط شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان در سال پیش عنوان کرد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان با اشاره به فرارسیدن ماه‌های گرم سال و افزایش مصرف برق در کشور گفت: برق لازمه زندگي و صنعت برق فراهم کننده اين نعمت ارزشمند است و زندگي امروز بدون برق حتي براي چند ساعت دشوار و سخت شده و باید شهروندان با تلاشگران صنعت برق استان برای حفظ و پایداری آن همراه و همگام باشند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست