• تاریخ: ۱۴۰۲-۰۲-۱۶
  • شناسه خبر: 32412

فاصله زمانی شروع پروژه های نهضت ملی مسکن دلیل تفاوت در پبشرفت فیزیکی آنها است/کاهش اجاره نشینی با تحویل واحدهای نهضت ملی مسکن

متاسفانه در شهر زنجان سوداگری زمین وجود دارد و زمین های زیادی وجود دارد که هنوز به مرحله ساخت نرسیده که با تبدیل آنها به مسکن، بازار مسکن در شهر زنجان کنترل می شود.و با تحویل واحدهای نهضت ملی مسکن در سال های پیش رو شاهد ...

به گزارش «پایگاه خبری-تحلیلی پیام ملّت» سعید شاهین فر معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: ۱۷ هزار واحد مسکونی نهضت ملی مسکن در استان زنجان در دست ساخت است که از این تعداد بیش از ۱۵ هزار واحد در شهر زنجان و مابقی در سایر شهرستانهای استان ساخته می شود و میانگین پیشرفت فیزیکی پروژه های نهضت ملی مسکن بیش از ۴۵ درصد است.
شاهین فر گفت: پروژه های نهضت ملی مسکن در سه سایت شرق، غرب و شمال زنجان اجرا می شود.بیشترین پیشرفت فیزیکی پروژه های نهضت ملی مسکن مربوط به پروژه برکت کوی نصر است که بالای ۷۵ درصد است و پایین ترین پیشرفت مربوط به بخشی از پروژه کوی زیتون در غرب زنجان است. چون عملیات اجرایی برخی از پروژه ها با فاصله زمانی بیشتری شروع شده و مسائلی همچون تامین زمین، تهیه نقشه و غیره در پایین بودن پیشرفت فیزیکی پروژه ها دخیل بوده است.

وی افزود: با تمام توان پیگیر افزایش سقف تسهیلات هستیم،مکاتبات لازم با وزارت راه و شهرسازی انجام شده است و در این خصوص از ظرفیت نمایندگان مجلس هم استفاده شده تا نسبت به افزایش سقف تسهیلات در مجلس همراهی و همکاری لازم را مد نظر قرار دهند.

شاهین فر گفت: به صورت پلکانی هر سه ماه بیش از یک هزار واحد مسکونی به متقاضیان تحویل داده می شود و خوشبختانه عملیات اجرایی پروژه های نهضت ملی مسکن با قوت در حال اجرا است.
وی با بیان اینکه درخواست متقاضیان نسبت به کاهش آورده به جا و درست است گفت: حدود ۲۰ درصد از هزینه ساخت همچون بیمه،مالیات ارزش افزوده و حق ثبت و موارد دیگر شامل حقوق دولتی است که امیدواریم با تلاش نمایندگان مردم در مجلس کاهش این میزان در دستور کار مجلس قرار گیرد.
معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان با اشاره به سوداگری زمین در زنجان گفت: زمین های زیادی در شهر زنجان وجود دارد که هنوز به مرحله ساخت نرسیده است و در این میان با تبدیل این زمین ها به واحد مسکونی، بازار مسکن کنترل می شود و با تحویل واحدهای نهضت ملی مسکن در سال های پیش رو شاهد کاهش اجاره مسکن خواهیم بود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست