• تاریخ: ۱۴۰۲-۰۲-۲۴
  • شناسه خبر: 32531

افزایش ۲۰برابری پاداش کاهش مصرف برق/ استفاده از لوازم سرمایشی در ساعات اوج‌ مصرف، ۴۰ درصد مصرف برق را افزایش می دهد

پاداش کاهش مصرف تابستان امسال نسبت به سال پیش افزایش قابل توجهی داشته است و براساس دستورالعمل توانیر سال گذشته تا ۵برابر قیمت فروش برق پاداش برای کاهش مصرف مشترکان در نظر گرفته شده بود که امسال این پاداش به ۲۰ برابر قیمت ...

به گزارش« پایگاه خبری-تحلیلی پیام ملّت» پیام جوادی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان در گفت و گوی رادیویی اظهار کرد: رفع ناترازی در تولید و توزیع برق در ساعات میانی روزهای گرم سال و تامین برق پایداری برای رضایتمندی مشترکان اصلی‌ترین دغدغه و هدف صنعت برق است.

جوادی گفت: سال گذشته مشترکان برق استان زنجان همکاری بسیار خوبی در زمینه کاهش مصرف برق خود در ساعات اوج بار تابستان داشتند و امیدواریم امسال نیز این همکاری را با صنعت برق داشته باشند .

وی افزود: پاداش کاهش مصرف تابستان امسال نسبت به سال پیش افزایش قابل توجهی داشته است و براساس دستورالعمل توانیر سال گذشته تا ۵برابر قیمت فروش برق پاداش برای کاهش مصرف مشترکان در نظر گرفته شده بود که امسال این پاداش به ۲۰ برابر قیمت برق افزایش یافته است .

جوادی گفت: مشترکان برق خانگی می‌توانند با کاهش هر یک کیلووات مصرف برق خانگی نسبت به سال پیش تا ۲۰برابر قیمت فروش برق که حدود ۱۰۰تومان است پاداش بگیرند و این پاداش‌ها به عنوان بستانکار در قبض برق‌شان ثبت خواهد شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان با بیان اینکه پاداش صرفه جويي برق در مناطق عادي از جمله استان زنجان، در صورتيكه مشترك مصرف خود را به ۵۰ درصد الگو كاهش دهد،۲ هزارتومان به ازاي هر كيلوواتساعت  خواهد بود گفت: هركيلوواتساعت صرفه جويي تا الگو ۱۵۰۰ تومان ، تا ۱٫۵ برابر الگو هزار تومان و تا ۲٫۵  برابر الگو ۵۰۰ تومان پاداش به همراه دارد.
وی با اشاره به این‌که این پاداش‌ها در راستای فرهنگ‌سازی رعایت الگوی مصرف برای مشترکان در نظر گرفته شده است افزود: با توجه به هزینه بالای تولید، انتقال و توزیع برق صرفه جویی هر کیلووات‌ساعت برق می‌تواند از اتلاف این انرژی و تخریب منابع طبیعی و همچنین آلودگی زیست محیطی پیشگیری کند.
جوادی، از افزایش ۴۰درصدی مصرف برق در روزهای گرم سال به سبب به مدار آمدن لوازم سرمایشی خبر داد و گفت: با به‌کارگیری لوازم سرمایشی در ساعات اوج‌بار(۱۱تا۱۶) مصرف برق در کشور ۴۰درصد افزایش می‌یابد و همین افزایش موجب ناترازی می‌شود. مشترکان برق می‌توانند با راه‌کارهای ساده‌ای مانند استفاده از لوازم سرمایشی پربازده و دارای برچسب انرژی بالا، سرویس و تعمیر به موقع کولرهای آبی و گازی، استفاده از سایبان بر روی کولرهای آبی و کمپرسور کولرهای گازی، تنظیم دمای ۲۴ درجه برای کولرهای گازی و استفاده از دور کند کولرهای آبی به میزان قابل توجهی مصرف برق خود را کاهش دهند و ضمن کمک به حرکت چرخ‌های تولید و صنعت از هدر رفتن انرژی نیز پیشگیری نمایند.

گفتنی است مشترکان برق می‌توانند با نصب اپلیکیشن برق‌من از طریق سایت شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان به نشانی www.zedc.ir به آسانی میزان مصرف برق خود را در دوره‌های مختلف مشاهده و راهکارهای کاهش مصرف برق و سقف الگوی مصرف در ماه‌های مختلف را نیز دریافت نمایند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست