• تاریخ: ۱۴۰۲-۰۳-۰۹
  • شناسه خبر: 32779

آغاز خرید تضمینی دانه‌های روغنی کلزا در زنجان/ هر کیلوگرم ۲۲ هزارتومان است

خرید تضمینی دانه های روغنی کلزا در زنجان از اول خرداد ماه سالجاری آغاز شده و ۵ مرکز آماده دریافت کلزا کشاورزان زنجانی است. پیش بینی می‌شود خرید دانه روغنی کلزا در استان زنجان در مرز ۴۵۰ تن قرار گیرد.

به گزارش« پایگاه خبری-تحلیلی پیام ملّت» ولی اله زمانی مدیرکل اداره غله و خدمات بازرگانی استان زنجان در جمع خبرنگاران اظهارکرد: خرید تضمینی دانه روغنی کلزا در استان زنجان از اول خرداد آغاز و تا پایان مردادماه امسال ادامه خواهد داشت و ۵ مرکز خرید در استان برای این امر در نظر گرفته شده است.

زمانی گفت: اولین محموله دانه‌های روغنی کلزا در مرکز خرید شهرستان طارم خریداری شده است و ۴ مرکز خرید دیگر در شهرستان‌های ماهنشان، خدابنده، صائین قلعه و زنجان با توجه به برداشت محصول آماده خرید تضمینی دانه های روغنی کلزا کشاورزان خواهند شد.

زمانی در رابطه با نرخ خرید هر کیلوگرم دانه‌های روغنی کلزا در استان زنجان نیز گفت: نرخ خرید دانه‌های روغنی کلزا در این استان از کشاورزان زنجانی، ۲۲ هزارتومان است و پیش بینی می‌شود خرید دانه روغنی کلزا در استان زنجان در مرز ۴۵۰ تن قرار گیرد.

وی افزود: بیشترین خرید دانه‌های روغنی کلزا در مرکز خرید شهرستان خرم‌دره و خدابنده انجام می‌شود.

زمانی گفت: دانه‌هایی روغنی خریداری شده از کشاورزان استان زنجان به کارخانه‌های روغن‌کشی فرستاده می‌شود و با توجه به قیمت بالا و خرید تضمینی سطح زیر کشت محصول کلزا هر سال افزایش می یابد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست