• تاریخ: ۱۴۰۲-۰۳-۰۹
  • شناسه خبر: 32815

ثبت رایگان قرار داد اجاره و اخذ کد رهگیری برای موجرین و مستاجران زنجانی هم فراهم شد

امکان ثبت رایگان« قرار داد اجاره و کد رهگیری » برای موجرین و مستاجران زنجانی در سامانه املاک و اسکان وزارت راه و شهرسازی فراهم است.

بهزاد کردلو رئیس اداره برنامه ریزی مسکن و بازآفرینی راه و شهرسازی استان زنجان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سامانه معاملات املاک و مستغلات کشور طی روزهای گذشته رونمایی شد و موجرین و مستاجران می توانند به صورت رایگان نسبت به ثبت قرار داد اجاره و اخذ کد هگیری در سامانه املاک و اسکان به آدرس آدرس سامانه (amlak.mrud.ir) و (srem.ir) مراجعه و اقدام کنند.

کردلو گفت: این اقدام در راستای کاهش هزینه موجران (مالکین مسکن) و مستأجران انجام شده است و مستاجران و موجرین می‌توانند بدون نیاز به مراجعه به بنگاه معاملات املاک با ثبت قرارداد در این سامانه کد رهگیری رایگان دریافت کنند.

وی افزود: در حال حاضر، فقط امکان ایجاد قرارداد اجاره برای املاک دارای سند ۶ دانگ امکان پذیر می‌باشد و بعد از ثبت قرارداد، کد رهگیری قرارداد در اختیار طرفین قرارداد قرار می‌گیرد و تمامی مراحل ایجاد و ثبت قرارداد و همچنین دریافت کد رهگیری، رایگان می‌باشد.

کردلو با بیان اینکه برای ثبت قرارداد، ابتدا باید مؤجر (صاحب ملک) اقدام به ایجاد قرارداد کرده و در مراحل بعدی، مستأجر به قرارداد اضافه خواهد شد و مستأجر نمی‌تواند به تنهایی قراردادی را ایجاد کند گفت: برای ایجاد و ثبت قرارداد، نیاز به مدارکی از جمله سند ملک، شناسنامه طرفین قرارداد و قبوض ملک مورد اجاره (در صورت بدهی) می باشد.

رئیس اداره برنامه ریزی مسکن و بازآفرینی راه و شهرسازی استان زنجان افزود: در اولین گام شروع به کار این سامانه، امکان ثبت و استعلام قراردادهای ثبت شده برای قرارداد اجاره‌ی مسکن در حالت یک به یک (یک مالک ۶ دانگ به یک مستأجر)، به صورت برخط فراهم شده است و مؤجر (صاحب ملک) و مستأجر می‌توانند قرارداد اجاره‌ واحد مسکونی مورد معامله‌ خود را در این سامانه انجام داده و کد رهگیری و نسخه‌ الکترونیکی آن را دریافت کنند.

کردلو تاکید کرد: اخذ کد رهگیری در بنگاه‌های دارای مجوز معاملات املاک نیز همچنان امکان‌پذیر است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست