• تاریخ: ۱۴۰۲-۰۳-۲۸
  • شناسه خبر: 33091

مردم نیاز دارند مسئولین را درکنار خود ببینند/ تلاش های کشور برای مانع زدایی ها به مسلخ تورم می رود

استاندار زنجان بر غایب نبودن از مردم نیز تاکیدی کرد و گفت : مردم نیاز دارند که ما را در کنار خود ببینند. ما بر مبنای اصول انقلاب موظفیم که بازنگری و بازسازی اساسی نسبت به مبانی و اصول در این دولت داشته باشیم.

به گزارش «پایگاه خبری-تحلیلی پیام ملّت» محسن افشارچی استاندار زنجان در شورای ادرای استان با اشاره به دومین سالگرد انتخاب ابراهیم رئیسی به ریاست جمهوری کشور گفت: نیاز است که این دوسال و فراز وفرودها و اتفاقات آن را مرور کنیم .

افشارچی با بیان اینکه نظام ما به هردلیلی از همان ابتدا تا الان مطمح نظر قدرتهای سلطه گر بوده است گفت: در حال حاضر بعد از جنگ ، در کشور دوگانه ای در نسبت دولتها با نظام سلطه وجود دارد. کسانی که تمایل به ارتباط نظام سلطه و هضم شدن در آن را داند و کسانی که مخالف این رویه هستند و هرکدام هم سازوکارهایی دارند.

وی افزود: دولت مستقر هم نگاهش برمبنای چرخیدن به سمت نظام سلطه نیست و تمام کشورهای دنیا را قابل سرمایه گذاری و توجه می بیند که این نگاه نیاز به ملزوماتی دارد .

افشارچی با بیان اینکه ویژگی نظام سلطه این است هرکسی که مقابلش بایستد را با قدرت نظامی پاسخش را می دهد گفت:یکی از ملزومات مقاومت در برابر سلطه قدرت نظامی است که توان نظامی کشورما در این سالها توانسته این گزینه را از نظام سلطه بگیرد.

وی با بیان اینکه سازوکار مقابله با قدرتهای سلطه گر فقط نظامی نیست گفت: دلار و سوئیفت و ارائه سبک زندگی از ابزارهای دیگر حاکمیت سلطه است که چگونگی نشان دادن خود باعث جذب جوانان ما شده است .

استاندار زنجان گفت: اگر بخواهیم در مقابل نظام سلطه در دنیا بایستیم باید سازوکار و ملزومات آن را هم داشته باشیم. اگر بخواهیم فقط نفت بفروشیم با دلار و گردش مالی و سبک زندگی مغولب خواهیم شد.

وی با بیان اینکه آنچیزی که دولت باید انجام دهد این است که برای دلارزدایی تلاش کند و رشد تولید برای کنترل تورم و انضباط مالی وپولی داشته باشد و در کنار آن نیز بر اصول خود تاکید کند.

افشارچی گفت: ما بر مبنای اصول انقلاب موظفیم که بازنگری و بازسازی اساسی نسبت به مبانی و اصول در این دولت داشته باشیم و باید برویم به سراغ اموری که مستقیماً با دولت در ارتباط نیست ولی درآمد ایجاد می کند؛ مثل مسیر ترانزیتی و بالابردن صادرات و همینطور تولید به ویژه در حوزه دانش بنیان.

وی با بیان اینکه رشد تولید برای کنترل تورم مهم است گفت: کشور انرژی زیادی در ارتباط با مانع زدایی ها صرف می کند ولی همه اینها به مسلخ تورم می رود و دیده نمی شود.

افشارچی با بیان اینکه به طور جدی پیگیر احیای واحدهای تولیدی راکد هستیم و لازم است تغییر ذهنیت بدهیم گفت: متاسفانه ذهنیت ما براساس دلارهای نفتی است. در حالی که در این شرایط باید مدیران باید با اجتهاد خود عمل کنند و مثل گذشته برای حل کارهای کوچک با وزارتخانه نامه نگاری نکنند و همینطور در زیرساختهای برق و آب باید تمام تلاش خود را بکنند که همه اینها در پارادایم رضایت مردم است. مردم باید ببینند که اگر آنها دارند هزینه می دهند ، مسئولان هم کنار آنها هستند .

استاندار زنجان با بیان اینکه ذهنیت ها از مدیریت به شکل سرایداری باید تحول پیدا کند گفت: این یعنی شرایط را تغییر دادن و کار جدید انجام دادن نه اینکه همانگونه که تحویل گرفتیم، تحویل دهیم .

افشارچی گفت: برخی کارهای را هم نباید در زمان تصدی مدیریت انجام داد از جمله کارهای مباحی مثل خانه ساختن و یا کارهای شخصی که گرچه مباح است ولی ایجاد شبهه وتصورات غلط درمردم می کند.

وی بر غایب نبودن از مردم نیز تاکیدی کرد و گفت : مردم نیاز دارند که ما را در کنار خود ببینند .

استاندار زنجان با بیان اینکه ملزومات شعار دولت مبنی بر استقلال و روی پای خود ایستادن این است که نگاه متفاوت داشته باشیم و نسبت به جایگاهی که هستیم و جایگاهی که کشور در تمدن مبتنی بر ظهور دارد، تصویر بزرگی داشته باشیم. انقلاب اسلامی حرکت بزرگی را آغاز کرده است و نباید در این مسیر مشکلات کوچک ما را خسته و اذیت کند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست