• تاریخ: ۱۴۰۲-۰۳-۳۱
  • شناسه خبر: 33164

فاکتور اساسی در بحران واکنش سریع و به موقع است/ مدیریت بحران فرد محور نیست

امکان رد کردن مشارکت مردم در بحران ها ممکن نیست. مدیریت بحران فرد محور نیست . برنامه‌های مدیریت بحران کشور ما فرد محور است و نشانی از رفتار در قبال جمع ندارد که باید بازنگری شود.

به گزارش « پایگاه خبری-تحلیلی پیام ملّت» علیرضا فیروزفر شهردار زنجان در چهارمین نشست کمیسیون‌های پیشگیری و مدیریت کلانشهر‌های ایران که به میزبانی زنجان برگزار شد اظهار کرد: ما هرچه در مورد بحران صحبت کنیم نباید از این غافل شویم که در مدیریت بحران شهری باید سیستم شهری حاکم شود که مدیریت بحران را به سمت هوشمندسازی ببرد.

فیروزفر با بیان اینکه سال گذشته سعی کردیم تجهیزات یحران در زنجان را کامل کنیم گفت: با توجه به مشکلی که در هدایت آب های سطحی در شهر زنجان وجود داشت سال گذشته سعی کریم در اقدامات بلند مدت مطالعات جامع هدایت آبهای سطحی را شروع کنیم و در کوتاه مدت نیز رفع مشکل ۷۷ نقطه شناسایی شده در شهر که ایجاد بحران می کرد را انجام دادیم که در بارندگی چند روز قبل خودش را نشان داد.

وی افزود: وقتی از مدیریت هوشمند صحبت می کنیم باید بدانیم که این موضوع سطح بندی دارد. در بحران فاکتور اساسی واکنش سریع و به موقع است که یکی از این واکنش های سریع در زلزله ۲۰۱۱ ژاپن اتفاق افتاد و سیستم واکنش سریع مدیریت بحران خیلی خوب در آنجا جواب داد و کارهای بزرگی در کنترل اوضاع انجام شد که بدون هوشمند سازی سیستم ممکن نبود.

مجید ناصحی مقدم رئیس شورای شهر زنجان نیز در این جلسه با اشاره به لزوم مردمی بودن مدیریت بحران گفت: در مدیریت و به ویژه در مدیریت اسلامی گزاره ای به نام مسئولیت همگانی داریم که نقش تک تک مردم در مواقع مختلف را پررنگ تر می کند.

وی با اشاره به مراسم یوم العباس در زنجان گفت: در شهری زندگی می کنیم که مردمش حداقل سالی یک بار مانور بزرگی را برگزار می کنند که با هدایت خود مردم انجام میشود و نقش مردم در کنترل شرایط را به خوبی نشان می دهد.

ناصحی مقدم گفت: همه اینها ظرفیت های مردمی هستند و امکان رد کردن مشارکت مردم در بحران ها ممکن نیست. مدیریت بحران فرد محور نیست . برنامه‌های مدیریت بحران کشور ما فرد محور است و نشانی از رفتار در قبال جمع ندارد که باید بازنگری شود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست