• تاریخ: ۱۴۰۲-۰۴-۱۲
  • شناسه خبر: 33339

با کاهش قیمت خودروهای خارجی، بهای سایر خودروها به صورت آبشاری تعدیل می‌شود

با کاهش قیمت خودروهای خارجی، بهای سایر خودروها نیز به صورت آبشاری تعدیل می‌شود.در این قانون دست دولت باز است و اگر تولید به اندازه‌ای بود که مردم ناچار نبودند برای خرید خودرو از کارخانه در صف بمانند و کیفیت مورد رضایت جا ...

به گزارش « پایگاه خبری-تحلیلی پیام ملّت» مصطفی طاهری نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو  با خانه ملت درباره تائید مصوبه واردات خودروی کارکرده توسط هیات عالی مجمع تشخیص اظهار کرد: برای تنظیم بازار خودرو باید از دو مسیر تولید و واردات استفاده کرد که به دلیل محدودیت ۴ ساله در واردات خودرو، اکنون یک نیاز واقعی در بازار خودرو به ویژه در خودروهای وارداتی ایجاد شده است.

طاهری گفت: به عقیده مجلس و دولت برای رفع این کمبود باید تولید افزایش یابد اما باید به این نکته نیز توجه کرد که هرچند افزایش تولید مناسبی در حوزه تولید خودرو رخ داده اما کمبود عرضه‌ای که طی سال‌های گذشته انباشته شده، با این رشد تیراژ تولید رفع نمی‌شود که این وضعیت موجب شد مجلس به دنبال واردات خودرو رود.

وی افزود: با واردات خودروهای کارکرده در زمان کوتاه و با ارز کمتر می‌توان تعادل مناسبی در قیمت‌های خودرو به ویژه خودروهای خارجی ایجاد کرد، در حال حاضر قیمت این خودروها بی‌دلیل ۴ تا ۵ برابر قیمت خودروهای مشابه در کشورهای اطراف است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه با کاهش قیمت خودروهای خارجی، بهای سایر خودروها نیز به صورت آبشاری تعدیل می‌شود گفت: در این قانون دست دولت باز است و اگر تولید به اندازه‌ای بود که مردم ناچار نبودند برای خرید خودرو از کارخانه در صف بمانند یا در قرعه کشی شرکت کنند و کیفیت مورد رضایت جامعه تامین می‌شد، می‌توان به تدریج میزان آن را کم کند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست