• تاریخ: ۱۴۰۲-۰۴-۱۴
  • شناسه خبر: 33376

در داخل محدوده شهر دندی اراضی ملی برای نهضت ملی مسکن وجود ندارد/ اختصاص ۱۶ قطعه زمین مسکونی برای نهضت ملی مسکن در شهرستان ماهنشان

از اراضی ملی داخل محدوده شهر دندی نداریم و همکاری لازم از طرف ادارات برای واگذاری اراضی مازاد در جهت تامین زمین صورت نگرفته است که مقرر شد زمین از محل خانه‌های سازمانی، هفت واحد تخلیه و تخریب شود تا با زمین همجواربه بن ...

به گزارش « پایگاه خبری-تحلیلی پیام ملّت» محمد حسن عباسی رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان ماهنشان و ایجرود اظهار کرد: شهرستان ماهنشان یکی از شهرهایی با جمعیت زیر ۲۵ هزار نفر است و وظیفه ساخت مسکن در این شهرستانها بر عهده بنیاد مسکن است و زمین مورد نیاز برای ادامه روند ساخت مسکن در اختیار بنیاد مسکن قرار گرفته است.

عباسی گفت: در راستای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در شهرستان ماهنشان ۱۶ قطعه زمین مسکونی تحویل بنیاد مسکن شده است، و قرارداد لازم هم در قالب گروه ساخت منعقد شده است.

وی افزود: از اراضی ملی داخل محدوده شهر دندی نداریم و همکاری لازم از طرف  ادارات برای واگذاری اراضی مازاد در جهت تامین زمین صورت نگرفته است. در خصوص تامین زمین طرح نهضت ملی مسکن در شهر دندی، مقرر شد زمین از محل خانه‌های سازمانی هفت واحد تخلیه و تخریب شود تا با زمین همجوار به مساحت حدود چهار هزار مترمربع به بنیاد مسکن تحویل داده شود تا طرح نهضت ملی مسکن شهر دندی هم به فاز اجرایی و عملیاتی برسد.

عباسی با بیان اینکه در شهرستان ایجرود و حلب هم برنامه طرح نهضت ملی مسکن با همکاری بنیادمسکن درحال پیگیری است گفت: قرارداد دو قطعه زمین مسکن مهر به بنیاد مسکن تحویل داده شده تا اقدام اولیه برای ۹ متقاضی تایید شده طرح نهضت ملی مسکن در قالب گروه ساخت انجام شود.

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان ماهنشان و ایجرود افزود: همچنین با توجه به عدم وجود زمین سازمان ملی زمین و مسکن در محدوده شهر زرین آباد، تهاتر با سه قطعه زمین در محدوده شهر به پایان رسیده است و به محض تحویل و تجمیع سندها کل زمین در حدود ۲.۵ هکتار برای طرح نهضت ملی و دیگر طرح‌های تولید مسکن در این شهرستان ایجرود مورد استفاده قرار می‌گیرد.  

عباسی افزود: در شهر حلب متقاضی ثبت نام کننده برای طرح نهضت ملی مسکن وجود ندارد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست