• تاریخ: ۱۴۰۲-۰۴-۲۴
  • شناسه خبر: 33576

اخطار کتبی به ۱۸ اداره در زنجان برای کاهش مصرف برق

در حال حاضر به ۱۸ اداره اخطار کتبی داده شده است و به برخی ادارات به دلیل عدم همکاری اخطار دوم هم ابلاغ شده است و در صورتی که برای بار سوم همکاری صورت نگیرد با قطع برق ملزم به همکاری خواهند شد.


به گزارش « پایگاه خبری-تحلیلی پیام ملّت» پیام جوادی، مدیرعامل شرکت توزیع برق استان زنجان درجمع خبرنگاران اظهار کرد: با برنامه‌های مدیریت مصرف که در سطح کلان در کشور و نیز در استان زنجان در حال حاضر اجرا می‌شود، پایداری شبکه در شرایط مطلوبی قرار دارد.

جوادی گفت: توانسته‌ایم با اجرای دقیق برنامه‌های پیش‌بینی شده برای مدیریت مصرف انرژی، ناترازی که ناشی از افزایش بارهای سرمایشی که متناسب با افزایش دما اتفاق می‌افتد جبران کرده و این ناترازی بین مصرف و تولید را به صفر برسانیم.

وی افزود: مصرف انرژی در بخش کشاورزی و صنعت شاید چندان متاثر از افزایش دما نباشند ولی افزایش دما بیشتر در بخش خانگی منجر به افزایش مصرف دستگاه های سرمایشی می‌شود و تقریبا طبق برآوردی که صورت می‌گیرد هر یک درجه دما بین یک هزار و ۷۰۰ تا ۳ هزار مگاوات در کشور می‌تواند پیک مصرف را بالا ببرد.

جوادی با بیان اینکه در حال حاضر در بخش کشاورزی همان برنامه ۵ ساعته مدیریت مصرف انرژی در بازه زمانی ابلاغ شده در سطح شهرستان‌ها اجرا می‌شود گفت: برخی از مشترکان بخش کشاورزی به دلیل کشت محصولات خاص و استخر های آبزی‌پروری، قطعی دو و سه ساعته به آنها ابلاغ شده است.

وی گفت: مصرف انرژی در حوزه صنعت ۵۴ درصد و در حوزه کشاورزی ۱۸ درصد است و مصرف انرژی در صنعت و کشاورزی در حدود ۳ درصد کل مشترکین استان است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان زنجان با بیان اینکه شرکت توزیع برق استان در حدود ۴۰۰ هزار مشترک خانگی دارد که طی ماه گذشته ۲۸۰ هزار مشترک خانگی همکاری خوبی در مدیریت مصرف انرژی داشتند، گفت: طی ماه گذشته این تعداد مشترک خانگی(۲۸۰ هزار مشترک)  ۳۵۰ میلیون تومان  مشمول طرح پاداش مدیریت مصرف انرژی شده‌اند.

جوادی با اشاره به مدیریت مصرف انرژی در بخش ادارات نیز گفت: در ادارات اقدام به نصب کنتور هوشمند کرد‌ه‌ایم که بار مصرفی آنها هر روز قرائت می‌شود  و در این راستا مشترکانی که بعد وقت اداری میزان مصرف کاهشی که در نظر گرفته شده است را ( ساعت اداری ۳۰ درصد و غیر ساعت اداری ۶۰ درصد) رعایت نمی‌کنند شناسایی می‌شوند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر  به ۱۸ اداره اخطار کتبی داده شده است، گفت:  به برخی ادارات به دلیل عدم همکاری اخطار دوم هم ابلاغ شده است و در صورتی که برای بار سوم همکاری صورت نگیرد با قطع برق ملزم به همکاری خواهند شد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست