• تاریخ: ۱۴۰۲-۰۴-۲۷
  • شناسه خبر: 33641

اعلام جزییات برنامه های حسینیه اعظم زنجان در ایام محرم

شروع مراسم عزاداری ایام محرم با آیین غبارروبی و تعویض پرچم روز سه شنبه ۲۷ تیر ماه همزمان با غروب شب اول ماه محرم در ساعت ۵ عصر خواهد بود و مراسم شب های محرم نیز از شب اول محرم از ساعت ۳۰: ۹ شب به مدت ۱۳ شب در حسینیه اعظم ...

به گزارش « پایگاه خبری-تحلیلی پیام ملّت» مدیر روابط عمومی حسینیه اعظم زنجان در جمع خبرنگاران ضمن تشریح برنامه های عزاداری حسینیه اعظم زنجان اظهار کرد: شروع مراسم های عزاداری ایام محرم با آیین غبارروبی و تعویض پرچم روز سه شنبه ۲۷ تیر ماه همزمان با غروب شب اول ماه محرم در ساعت ۵ عصر با حضور خادمین و مردم خواهد بود که مردم غبار از مسجد و حسینیه می گیرند و آماده عزاداری می شوند.

شهامی گفت: مراسم شب های محرم نیز از شب اول محرم از ساعت ۳۰: ۹ شب آغاز و به مدت ۱۳ شب در حسینیه با قرائت قرآن توسط قاریان ممتاز استان و با سخنرانی حجت الاسلام محبی و با حضور مادحین پیشکسوت و شهیر استان و مادحین جوان برگزار خواهدشد.

وی افزود: برای برگزاری هرچه بهتر این مراسم در ایام محرم ۵ هزار متر از محوطه حسینیه اعظم شب ها مفروش و به همراه صوت و تصویر برای استفاده خانو اده ها در اختیار عزاداران حسینی قرار خواهد گرفت.

شهامی با اشاره به همایش شیرخوارگان حسینی نیز گفت: در اولین جمعه ما محرم همایش شیرخوارگان حسینی از ساعت ۸:۳۰ صبح برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه عصر تاسوعا نیز برنامه ویژه بانوان از ساعت ۵عصر برگزار خواهد شد گفت: روز عاشورا نیز حسینیه اعظم زنجان از ساعت ۹:۳۰ صبح پذیرای عزاداران حسینی است و همچنین عصر عاشورا نیز محفل قرآنی با حضور حجت الاسلام دولابی برگزار خواهد شد.

مدیر روابط عمومی حسینیه اعظم زنجان با اشاره به مراسم یوم العباس (ع) نیز گفت: این مراسم نیز با حضور گسترده مردم استان و شهرها و کشورهای دیگر روز چهارشنبه ، هشتم محرم از ساعت ۲:۳۰ ظهر با عزاداری در مسجد و سپس ذبح قربانی و در نهایت حرکت دسته عزاداری به سمت امامزاده سید ابراهیم (ع) برگزار خواهد شد.

شهامی گفت: برای تسهیل در اسکان عزادارانی که از شهرهای دیگر، مهمان حسینیه اعظم هستند نیز با همکاری ارگانهای دیگر خوابگاه و مهمانسرا برای میزبانی در نظر گرفته شده است که از روز ۷ تا ۱۱ محرم در حد ظرفیت تعیین شده به همراه یک وعده غذای تبرکی حسینیه اسکان داده خواهند شد.

وی همچنین افزود: موکب هایی که در ایام اربعین درخدمت زائران هستند نیز برای استقرار در مسیر دسته عزاداری حسینیه اعظم زنجان درخواست داده اند که بعد از بررسی، تعیین و در مسیر حرکت دسته عزاداری مستقر خواهند شد و از عزاداران پذیرایی خواهند کرد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست