• تاریخ: ۱۴۰۲-۰۵-۰۳
  • شناسه خبر: 33768

افزایش ۴/۷ درصدی مصرف آب مشترکین استان زنجان/ استفاده از آب آشامیدنی سالم برای آبیاری باغ و باغچه در برخی روستاها

استفاده از آب آشامیدنی سالم برای آبیاری باغ، باغچه و احشام باعث شده میزان مصرف آب در برخی روستاها به چندین برابر الگوی استاندارد مصرف برسد.

به گزارش « پایگاه خبری-تحلیلی پیام ملّت» علیرضا جزء قاسمی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: میزان مصرف آب مشترکین در استان زنجان در ۴ ماهه امسال با ۴/۷ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه در سال گذشته به ۲۴ میلیون و ۸۲۶ هزار متر مکعب رسیده است.

جزء قاسمی میزان گفت: مصرف آب شرب روستایی نیز در ۴ ماهه سال جاری با ۸/۶ درصد افزایش به بیش از ۷ میلیون متر مکعب رسیده و مصرف آب شهری در این مدت نیز ۳ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: میزان مصرف آب در شهر قیدار طی ۴ ماهه سال جاری ۱۷/۲ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است که بین شهرهای استان، بیشترین مصرف متعلق به این شهر می باشد.

جزءقاسمی با اشاره به کاهش مصرف آب در برخی شهرهای استان نیز گفت: بیشترین کاهش مصرف آب در بین شهرهای استان مربوط به شهر ابهر می باشد که ۴/۹ درصد کمتر از مدت مشابه در سال گذشته می باشد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان با اشاره به مصرف بی رویه آب در برخی روستاهای استان گفت: استفاده از آب آشامیدنی سالم برای آبیاری باغ، باغچه و احشام باعث شده میزان مصرف آب در برخی روستاها به چندین برابر الگوی استاندارد مصرف برسد.

وی بگفت: میزان بارندگی ها نسبت به میانگین بلند مدت کاهش داشته و به دلیل محدودیت در منابع تامین آب در استان زنجان، از شهروندان درخواست میشود تا با مصرف بهینه، شرکت آب و فاضلاب را برای بهره مندی همگانی از نعمت الهی آب  یاری کنند.

جزء قاسمی گفت: علیرغم تمامی مشکلات و محدودیت ها، تمامی اقدامات لازم جهت تامین آب پایدار و سالم برای شهروندان استان زنجان پیش بینی شده و در صورت همراهی مردم در مصرف بهینه، بدون وقفه در ارائه خدمات آبرسانی از تابستان امسال عبور خواهیم کرد.

لازم به ذکر است ؛ در استان زنجان جمعیتی  افزون بر یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر در قالب ۲۱ شهر و ۶۳۱ روستا، تحت پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب قرار دارند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست