• تاریخ: ۱۴۰۲-۰۵-۰۳
  • شناسه خبر: 33750

سازندگان پروژه های نهضت ملی مسکن در زنجان۲۰ میلیارد تومان طلب دارند/ پروژه های نهضت ملی مسکن برای ایجاد ارزش افزوده آغاز نشده است

سازندگان پروژه های نهضت ملی مسکن بین هفت تا ۲۰ میلیارد تومان طلب دارند.شرایط سخت اقتصادی مردم را درک می کنم ولی باید متقاضیان توجه داشته باشند که تاخیر در واریزی آورده باعث افزایش قیمت تمام شده می شود و همچنین تحویل واح ...

به گزارش« پایگاه خبری-تحلیلی پیام ملّت» اصغراسماعیلی مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان گفت: با توجه به ظرفیتی که در استان زنجان در خصوص پیگیری پیشرفت فیزیکی پروژه های نهضت ملی مسکن وجود دارد بخشی از پروژه ها طی سالجاری آماده تحویل به متقاضیان است.

اسماعیلی گفت:پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها با توجه به زمان آغاز پروژه‌های نهضت ملی مسکن متغیر است و در شهر زنجان میانگین پیشرفت فیزیکی اکثر پروژه‌های نهضت ملی مسکن بیش از ۴۵ درصد است.

وی در پاسخ به سوال تلفنی یکی از متقاضیان طرح نهضت ملی در خصوص تفاوت ارزش افزوده پروژه ها گفت: برای ایجاد ارزش افزوده پروژه های نهضت ملی مسکن را آغاز نکردیم و وظیفه ما ایجاد و تولید مسکن برای جامعه هدف است و دولت در حد توان خود زمین برای پروژه های نهضت ملی مسکن را تامین می کند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان، با بیان اینکه سقف تسهیلات نهضت ملی مسکن به ۵۵۰ میلیون تومان افزایش یافته است،گفت: هنوز از کانال شبکه بانکی این افزایش تسهیلات به پروژه ها تزریق نشده و امیدواریم زودی محقق شود.

اسماعیلی افزود: هنوز بعد از دو ماه، افزایش تسهیلات بانکی به بانکها ابلاغ نشده و این فرآیند تحویل پروژه های را کند می کند،ب چون پروژه‌های نهضت ملی ردیف اعتباری غیر از آورده مردمی و تسهیلات بانکی ندارد و امیدواریم متقاضیان همچنان همکاری خوبی را با اداره کل راه و شهرسازی داشته باشند و شبکه بانکی هم در پرداخت تسهیلات همراهی ویژه را مد نظر قرار دهد.

وی با بیان اینکه واگذاری و انتخاب واحدهای مسکونی براساس امتیاز متقاضیان است،گفت: بازدیدی توسط متقاضیان از سایت پروژه صورت گرفته و واحدهای این فاز تعیین تکلیف شده و به متقاضیان تخصیص می یابد و بعد از انتخاب واحد نسبت به انعقاد قرارداد سازنده با متقاضی و تقسیط تسهیلات بانکی برای این فاز اقدام می شود.

اسماعیلی گفت: شرایط سخت اقتصادی مردم را درک می کنم ولی باید متقاضیان توجه داشته باشند که تاخیر در واریزی آورده باعث افزایش قیمت تمام شده می شود و همچنین تحویل واحدهای مسکونی را با تاخیر مواجه می کند.

وی با اشاره به اینکه سازندگان پروژه های نهضت ملی مسکن بین هفت تا ۲۰ میلیارد تومان طلب دارند، افزود: متقاضیان بدانند اداره کل راه و شهرسازی استان نسبت به تحویل واحدهای مسکونی بسیار جدی است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه یکی از پروژه های نهضت ملی مسکن درشرق شهر زنجان مشکلاتی در اجرا داشت و با تمهیداتی فرصت یک ماهه داده شد،افزود:خوشبختانه تجدید مدیریت کارگاهی انجام شد و در حال حاضر نسبت به پروژه های مجاور خود پیشرفت فیزیکی خوبی دارد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست