• تاریخ: ۱۴۰۲-۰۵-۰۷
  • شناسه خبر: 33889

یک هزار و ۱۶۳ بیمار خاص و صعب العلاج تحت حمایت کمیته امداد در زنجان/ اجرای طرح بهبود تغذیه کودکان زیر پنج سال و مادران باردار

با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و کمیته امداد استان زنجان طرح بهبود تغذیه کودکان زیر پنج سال و مادران باردار و شیرده نیازمند خدمات تغذیه ای شناسایی شده در سطح استان اجرا میشود.

به گزارش«پایگاه خبری-تحلیلی پیام ملّت» روح اله صالحی مدیرکل کمیته امداد استان زنجان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بر اساس آمارهای موجود، در سه ماهه نخست امسال یک هزار و ۱۶۳ بیمار خاص و صعب العلاج از خدمات کمیته امداد استان زنجان بهره مند شدند.

صالحی گفت: این خدمات به صورت رایگان و در سرفصل‌های کلی خدمات پاراکلینیک، فرانشیز و مابه التفاوت خدمات بیمه‌ای، خدمات غیر تعهد بیمه پایه، دارو و تجهیزات، خدمات جانبی درمان و لوازم مصرفی دسته‌بندی می‌شود.

وی افزود: کمک هزینه خرید انواع تجهیزات درمانی کپسول اکسیژن و دستگاه اکسیژن‌ساز دستگاه تنفس مصنوعی (ونتیلاتور) و تجهیزات توانبخشی اعضای مصنوعی، عصا، تشک، تخت و دندانپزشکی از خدمات کمیته امداد در حوزه کمک به بیماران خاص و صعب‌العلاج است.

صالحی با بیان اینکه در این مدت خدمات حمایتی به ۶۰۸ نفر از کودکان دارای سوء تغذیه و مادران باردار ارائه شد، گفت: با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و کمیته امداد استان زنجان طرح بهبود تغذیه کودکان زیر پنج سال و مادران باردار و شیرده نیازمند خدمات تغذیه ای شناسایی شده در سطح استان اجرا میشود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست