• تاریخ: ۱۴۰۲-۰۵-۰۸
  • شناسه خبر: 33912

معاملات غیر رسمی و ثبت نشده، محل بروز تخلف ها و اخلال در بازارمسکن است

سلب صلاحیت از معاملات غیر رسمی یکی از شاه کلیدهای حل مشکلات است چون معاملات غیر رسمی و ثبت نشده، محل بروز انواع تخلف ها و منشاء اخلال در بازار است.

به گزارش« پایگاه خبری-تحلیلی پیام ملّت» محسن افشارچی استاندار زنجان در جلسه کارگروه تنظیم و کنترل بازار املاک و مستغلات استان اظهار کرد: جهت‌گیری ما این است که با ثبت داده‌ها و آمارهای دقیق و شفافیت معاملات، تا حدی این مساله را کنترل کنیم.

افشارچی گفت: سلب صلاحیت از معاملات غیر رسمی بسیار مهم است و این موضوع یکی از ابزارهای مهم دستیابی به داده های دقیق و شفاف محسوب می‌شود. سلب صلاحیت از معاملات غیر رسمی یکی از شاه کلیدهای حل مشکلات است چون معاملات غیر رسمی و ثبت نشده، محل بروز انواع تخلف ها و منشاء اخلال در بازار است.

وی افزود: حق مردم بالاتر از هر چیزی است، با اصناف همراه هستیم ولی با تخلف هم برخورد می کنیم.

استاندار زنجان با اشاره به لزوم برخورد با معاملات غیر رسمی در بنگاه های مشاور املاک گفت: دغدغه اصلی ما حرکت به سمت شفاف سازی است.

افشارچی با بیان اینکه قیمت کارشناسی نرخ اجاره‌بها در مناطق مختلف استان باید استخراج شود گفت: افزایش اجاره بهای واحدهای صنفی نیز در کنار موضوع اجاره بهای مسکن، یکی دیگر از مشکلات در زنجان است.

افشارچی همچنین گفت: امکان ثبت قرارداد اجاره در سامانه srem و دریافت کد رهگیری برای ثبت معاملات در سامانه جامع املاک و اسکان کشور فراهم شده است و برای افزایش اطلاع شهروندان از این امکان و خدمت ارائه شده، لازم است اطلاع رسانی زیادی از طریق رسانه‌ها انجام شود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست