• تاریخ: ۱۴۰۲-۰۵-۲۸
  • شناسه خبر: 34314

افتتاح ۲۱ پروژه عمرانی بنیاد مسکن در هفته دولت

۲۱ پروژه عمرانی بنیاد مسکن ، شامل ۱۳ پروژه در زمینه اجرای طرح هادی روستایی و ۸ پروژه نیز در زمینه بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی طی هفته دولت در استان زنجان به بهره برداری می رسد.

به گزارش « پایگاه خبری-تحلیلی پیام ملّت» رضا خواجه ای مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ۲۱ پروژه عمرانی بنیاد مسکن طی هفته دولت با اعتباری بیش از ۹۵میلیارد ریال افتتاح می شود.

خواجه ای با بیان اینکه پروژه‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان شامل اجرای طرح هادی روستایی و بازسازی و مقاوم‌سازی مسکن روستایی در این ایام در همه شهرستان های استان افتتاح می‌شود گفت: ۱۳ پروژه در زمینه اجرای طرح هادی روستایی و ۸ پروژه نیز در زمینه بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی در استان به بهره برداری می رسد.

وی افزود: به منظور بهره گیری از ظرفیت ها، توانهای بالقوه فرهنگی، تاریخی واجتماعی نواحی روستایی، باید به تقویت بنیان های اقتصادی مناطق روستایی توجه ویژه کرد و ا توجه به اینکه روستاها می توانند در پیشبرد اهداف اقتصادی واجتماعی کشور مفیدواقع گردند، اجرای طرح های هادی روستایی در بالا بردن کیفیت زندگی آن ها بسیار موثر است.

خواجه ای گفت: بافت قدیمی روستاها با توجه به شرایط اقتصادی،اجتماعی، فرهنگی و فناوری زمان گذشته بوده و بدیهی است که با توجه به تحول شرایط زندگی در روستاها در گذر زمان و در عرصه های مختلف، بافت قدیم با زندگی امروزی هماهنگی لازم را نداشته باشد، به همین دلیل باید با اجرای طرح های هادی اصلاحاتی در آن بوجود آید تا بتواند شرایط مناسب زندگی را فراهم نماید.

وی تعداداجرای طرح هادی درروستاهای بالای۲۰ خانوار ، را ۴۴۸ روستا اعلام کرد و گفت: میانگین اجرای طرح هادی روستایی در استان زنجان ۶۳/۷ درصد و در سطح کشور ۵۸ درصد است که در این زمینه استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد.

مدیر کل بنیاد مسکن استان زنجان اولویت اصلی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را توجه به مقاوم سازی مسکن روستائیان عنوان کرد و افزود: از مجموع ۹۲ هزار و ۶۷۸ واحد مسکونی روستایی ۵۲ هزار واحد مسکونی معادل ۵۶ درصد در استان مقاوم سازی شده است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست