• تاریخ: ۱۴۰۲-۰۵-۲۹
  • شناسه خبر: 34344

استقرار بیش از۳۰ موکب از استان زنجان در مسیر زائران اربعین حسینی

بیش از ۳۰ موکب از استان زنجان در حد فاصل شهر زنجان تا کربلای معلی و سامرا مستقرند که از این تعداد ۲۴ موکب در کشور عراق و مابقی در طول مسیر شهرهای استان ها تا پایانه‌های مرزی مستقر‌ند و تا چند روز پس از اربعین به زائران ح ...

به گزارش « پایگاه خبری-تحلیلی پیام ملّت» و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری زنجان، ابوالفضل رفیعی جانشین رئیس ستاد اربعین استان زنجان با بیان اینکه تا پایان روز ۲۷ مرداد، نزدیک به ۱۶۴۰۰ هزار نفر از استان زنجان برای شرکت در مراسم اربعین حسینی در عراق در سامانه سماح نام نویسی کرده اند گفت: از این تعداد نزدیک به ۱۳۶۰۰ نفر برای بهره مندی از مزایای بیمه در سفر، اقدام به دریافت بیمه سفر کرده اند.

رفیعی گفت: پیرو ابلاغ‌ ستاد مرکزی اربعین کشور، امسال ‌زنجان به عنوان‌ استان معین مرز تمرچین واقع در ‌آذربایجان غربی تعیین شده است ، طی بازدیدی که اعضای ستاد اربعین استان از مرز تمرچین داشته اند، این مرز به طور کامل آمادگی لازم برای تردد زائران اربعین را دارد.

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان با اشاره با بیان اینکه تردد زوار اربعین از مرز تمرچین ۲۴ ساعته اعلام شده است گفت: تدابیر حداکثری برای میزبانی از زائران اربعین حسینی و تسهیل خدمات رسانی شایسته در حوزه های اسکان، تغذیه، بهداشت و درمانی، حمل و نقل و حضور فعال موکب های مردمی در مرز تمرچین اندیشیده شده است.

وی افزود: برای کسانی که قصد استفاده از حمل و نقل عمومی را دارند ، روزانه ۴۵ دستگاه اتوبوس برای جابه جایی زائران اربعین به مرزهای عراق در نظر گرفته شده است، تا زائران امسال برای بازگشت مشکلی نداشته باشند.

رفیعی گفت: بیش از ۳۰ موکب از استان زنجان در حد فاصل شهر زنجان تا کربلای معلی و سامرا مستقرند که از این تعداد ۲۴ موکب در کشور عراق و مابقی در طول مسیر شهرهای استان ها تا پایانه‌های مرزی مستقر‌ند و تا چند روز پس از اربعین به زائران حسینی خدمت‌رسانی خواهند کرد.

جانشین رئیس ستاد اربعین استان زنجان گفت: علاوه بر صدور گذرنامه ویژه اربعین، زائرانی که اعتبار گذرنامه های عادی آنها منقضی شده نیز توسط پلیس گذرنامه می توانند برچسب تمدید دریافت کنند ، ضمن اینکه گذرنامه آنها فقط برای اربعین امسال معتبر می باشد.

رفیعی افزود: برای دریافت گذرنامه نیازی به حضور فیزیکی نیست و اشخاص می‌توانند از طریق سایت پلیس من و یا با نصب اپلیکیشن همین سایت بر روی گوشی موبایل اقدام به پیگیری و دریافت گذرنامه خود کنند.

این مسئول اضافه کرد از امروز تحویل ارز اربعین به مقدار ۲۰۰ هزار دینار عراق در بانک‌های عامل ، ( ملی، سپه، صادرات، تجارت، پست بانک) آغاز شده است که مشروط به ثبت نام در سامانه سماح می باشد. .

جانشین رئیس ستاد اربعین استان زنجان تاکید کرد: شهروندانی که قصد حضور در مراسم اربعین حسینی را دارند، اطلاعات خود را در سامانه سماح ( samah.haj.ir ) ثبت کنند تا علاوه بر درج آمار ورود و خروج از مزایای بیمه نیز بهره مند شوند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست