• تاریخ: ۱۴۰۲-۰۵-۳۰
  • شناسه خبر: 34408

جداسازی پسماند از مبدأ در شهر زنجان با نرم افزار” بهروب” / مطالعات ترافیکی شهر به اتمام رسیده است

جداسازی پسماند از مبدأ در زنجان شروع شده است و شهروندان میتوانند با نصب نرم افزار "بهروب" درخواست تحویل زباله تفکیک شده در منزل را بدهند و بلافاصله نزدیکترین راننده به آدرس درخواست کننده مراجعه و زباله ها را همانجا تحویل ...

به گزارش « پایگاه خبری-تحلیلی پیام ملّت» علیرضا فیروزفر شهردار زنجان درنشست خبری مشترک با فرماندهی انتظامی استان زنجان با بیان اینکه حجم بالای مطالبات مردمی در خدمات محله ای و کوچه پس کوچه های شهر نوع دیگری از خدمات شهری را تعریف کردیم و از پیمانکاران خواستیم که به صورت پروژه ها تجمیعی همکاری کنند.

سیستم زهکشی شهر معیوب است/ طراحی ۴ کانال بزرگ در زنجان برای رفع مشکل سیل در بارندگی های شدید

فیروزفربا اشاره به بارشهای شدید اخیر گفت: دوبار بارش سیل آسا وبی سابقه باران، نشان داد که سیستم زهکشی شهر معیوب است، در همین راستا ۴کانال بزرگ برای جلوگیری از مخاطره سیل نیاز است و مادامی که این چهار کانال بزرگ را نداشته باشیم امکان سیل هم وجود داردکه برای رفع این مشکل طراحی و احداث چهار کانال در دستور کار قرار گرفته است و با عملیاتی شدن این کانال‌ها مشکل سیلاب نه آبگرفتگی شهر رفع خواهد شد.

جداسازی پسماند از مبدأ در شهر زنجان با نرم افزار” بهروب”

وی درخصوص مدیریت پسماند نیز گفت: جداسازی پسماند از مبدأ در زنجان شروع شده است و شهروندان میتوانند با نصب نرم افزار “بهروب” که از کافه بازار هم قابل دریافت است ، درخواست تحویل زباله تفکیک شده در منزل را بدهند و بلافاصله نزدیکترین راننده به آدرس درخواست کننده مراجعه و زباله ها را همانجا تحویل میگیرد و بلافاصله مبلغ به حساب شخص واریز خواهد شد.

اجرای پروژه ترافیک شهر زنجان با اعلام نظر شورای ترافیک

شهردار زنجان در مورد اجرای پروژه ترافیک شهر نیز گفت: مطالعات ترافیکی هسته مرکزی شهر به اتمام رسیده و کمیته فنی هم نظر خود را داده است و با نظر شورای ترافیک شهر، اجرای پروژه ترافیک شهر آغاز خواهدشد.

فیروزفر با اشاره به احداث بازارچه های میوه و تره بار در مناطق مختلف شهر افزود: ۲محل موقت نیز برای عرضه مستقیم محصولات باغداران زنجان تعیین و در اختیار جهاد کشاورزی قرار داده شد که از این طریق باغداران محصولات خود را مستقیما میتوانند به فروش برسانند و مردم هم به محصولات باغداران، مستقیما و با قیمت مناسبتری دسترسی خواهند داشت.

شهرداری با اینهمه مسئولیت مدیر شهر نیست

وی همچنین با تاکید بر لزوم افزایش اختیارات شهرداران در کشور گفت: بیش از ۷۰ درصد شهروندان در تمام کشور مخاطب مستقیم مدیریت شهری هستند ولی شهرها مدیر ندارند . چون مدیر باید اختیارات مطابق با ملزومات و تکالیفش داشته باشد. در شهرهای ما محیط زیست شهری مدیر ندارد، آلودگی و مدیریت ترافیک مدیر ندارد. دولت باید به فکر افزایش اختیارات شهرداری ها با توجه به مسئولیت های آنها باشد. مدیر شهرستان فرماندار است و مدیر استان هم استاندار، ولی مدیر شهر مشخص نیست و شهرداری با اینهمه مسئولیت مدیر شهر نیست. انتظار داریم در برنامه هفتم توسعه اختیارات شهرداران دیده شود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست