• تاریخ: ۱۴۰۲-۰۶-۲۱
  • شناسه خبر: 34616

اجرای ۲۰ طرح آبرسانی روستایی در شهرستان ماهنشان

۲۰ طرح آبرسانی روستایی و شهری در شهرستان ماهنشان در سالجاری اجرا می شود که با تکمیل این طرح ها، جمعیتی افزون بر ۳۰۰۰ خانوار از آب آشامیدنی سالم و پایدار برخوردار می شوند.

به گزارش « پایگاه خبری-تحلیلی پیام ملّت» علیرضا جزء قاسمی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان از اجرای ۲۰ طرح آبرسانی روستایی و شهری در شهرستان ماهنشان در سالجاری خبرداد و گفت: با تکمیل این طرح ها، جمعیتی افزون بر ۳۰۰۰ خانوار از نعمت آب آشامیدنی سالم و پایدار برخوردار می شوند.

جزء قاسمی گفت: برای اجرای این طرح ها در مجموع اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی افزود: اجرای طرح آبرسانی به روستای رَز در بخش مرکزی ماهنشان شامل حفر وتجهیز یک حلقه چاه دستی با دبی ۲ لیتر بر ثانیه و اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد ریال از جمله این طرح هاست.

مدیرعامل شرکت آبفا استان زنجان گفت: آبرسانی به روستای لرده شور نیز با حفر و تجهیز یک حلقه چاه نیمه عمیق با دبی ۲ لیتر بر ثانیه نیز از دیگر طرح هایی است که تنش آبی در این روستا را رفع می کند.

جزء قاسمی افزود: احداث مخزن ذخیره آب با ظرفیت ۵۰۰ متر مکعب در روستای پری و همچنین اجرای کامل عملیات اصلاح و بازسازی شبکه توزیع آب این روستا به طول بیش از ۴ کیلومتر نیز از طرح های آبرسانی روستایی در شهرستان ماهنشان است که با مشارکت بسیج سازندگی استان انجام می شود.

وی با اشاره به احداث یک باب مخزن ذخیره آب ۱۰۰ مکعبی در روستای اورجک ماهنشان نیزگفت: اصلاح شبکه توزیع آب این روستا نیز به طول بیش از ۲ کیلومتر در دست اجرا قرار دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: طرح آبرسانی به روستای ایده لو نیز شامل حفر و تجهیز یک حلقه چاه دستی، احداث یک کیلومتر خط انتقال، احداث یک باب ایستگاه پمپاژ سرچاهی و اجرای عملیات برق رسانی در حال اجرا می باشد.

جزء قاسمی همچنین گفت: احداث یک کیلومتر خط انتقال  در روستای سرپل، احداث خط انتقال به طول ۱٫۵ کیلومتر به همراه حفر یک رشته قنات در روستای سهند سفلی و احداث ۱٫۵ کیلومتر خط انتقال روستای مغانلوی قره گل به همراه حفر یک رشته قنات به طول ۴۰ متر نیز از دیگر طرح های آبرسانی در دست اجرای شرکت آبفا در شهرستان ماهنشان است.

وی با اشاره به احداث مخزن ۱۰۰ متر مکعبی روستای ویزمک، حفر یک حلقه چاه نیمه عمیق در روستای ایلی بلاغ و حفر و تجهیز یک حلقه چاه در انگوران نیز گفت: اجرای طرح های آبرسانی به روستاهای قره ناس، حسن آباد، قرائی، خضرآباد و اینچه سعید نیز از دیگر طرح های آبرسانی روستایی در شهرستان ماهنشان است که در دست اجرا قرار دارد.

جزء قاسمی گفت: طرح های آبرسانی به روستاهای تک آغاج، قلعه ارزخوران، قره باتلاق، گلاب لو و تازه کند نیز در شهرستان ماهنشان در حال اجرا می باشد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست