• تاریخ: ۱۴۰۲-۰۸-۲۱
  • شناسه خبر: 35571

عرصه ساختمان‌های احداثی مسکونی در اراضی تصرفی دولتی در زنجان به قیمت تمام شده واگذار می شود

در طرح حمایتی ابلاغ شده، عرصه ساختمان‌های احداثی مسکونی در اراضی تصرفی دولتی در زنجان به قیمت تمام شده توسط اداره کل راه و شهرسازی استان واگذار می شود.

به گزارش «پایگاه خبری-تحلیلی پیام ملّت» علیرضا محمدی، رئیس اداره واگذاری اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: عرصه ساختمان‌های احداثی مسکونی در اراضی تصرفی دولتی در زنجان در طرح حمایتی ابلاغ شده به قیمت تمام شده توسط اداره کل راه و شهرسازی استان واگذار می شود.

محمدی گفت: اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان در راستای دستورالعمل اجرایی بند (م) تبصره(۱۱) قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور نسبت به واگذاری عرصه ساختمانهای احداثی در اراضی دولتی به مالکین اعیانی به قیمت تمام شده اقدام می‌کند.

وی افزود: این طرح در سطح استان شامل عرصه ساختمان‌های احداثی مسکونی در اراضی تصرفی تحت مالکیت دولت واقع در محدوده یا حریم شهرها و شهرک‌هایی است که قبل از تاریخ ۱۳۹۴.۱.۱ احداث بنا شده است و فرصت مناسبی است تا مالکین اعیان احداثی در اراضی تصرفی دولتی (بی‌سیم، اسلام اباد و غیره) نسبت به تکمیل پرونده اقدام کنند.

رئیس اداره واگذاری اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان گفت: همچنین اراضی تصرفی شامل اراضی دولتی در داخل محدوده حریم شهرها و شهرک‌ها که در مالکیت دولت بوده و توسط اشخاص حقوقی و حقیقی قبل از تاریخ ۱۳۹۴.۱.۱ تصرف و احداث شده و در حال بهره برداری باشد مشمول این آئین نامه هستند.

محمدی با بیان اینکه براساس دستور العمل ابلاغی،متقاضیان تحت پوشش دستگاههای حمایتی (کمیته امداد و بهزیستی)،و همچنین متقاضیان مشمول سه دهک پایین درآمدی با درخواست متقاضی،امکان تقسیط مبالغ ارزش عرصه در بازه حداکثر ۵ ساله بدون لحاظ سود ناشی از تقسیط بلامانع است.

وی، با تاکید بر اینکه عرصه اعیانی های تجاری و خدماتی به نرخ کارشناسی روز واگذار می شود،گفت: در خصوص اعیانی های صنعتی که عرصه ان در مناطق مسکونی واقع شده است مشروط به رعایت مقررات زیست محیطی ،واگذاری به نرخ قیمت کارشناسی روز و اخذ اجرت المثل ایام تصرف بلامانع است.

رئیس اداره واگذاری اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان، تصریح کرد: افرادی می‌توانند از این امتیاز (طرح تعیین تکلیف و واگذاری عرصه ساختمان‌های احداثی در اراضی تصرفی دولتی) استفاده کنند که خود و همسر آنها از دولت، موسسات و نهادهای عمومی غیر دولتی زمین و یا واحد مسکونی دریافت نکرده باشند و فرم ج انها سبز باشد.

محمدی افزود: این آئین نامه مشمول بناهای ساختمانی با مصالح با دوام است و آن دسته از اراضی که صرفا در آن به صورت ساختمان‌های پیش ساخته، دیوار کشی و غرس اشجار ،کشت و زراعت می باشنداز شمول این آئین نامه خارج هستند.

وی گفت: همچنین عرصه تصرفی در اراضی مسکونی باید حداکثر معادل حد نصاب تفکیک طرح‌های مصوب شهری بوده و با بنای احداثی تناسب داشته باشد به نحوی که میزان عرصه از چهار برابر اشغال بیشتر نباشد.

رئیس اداره واگذاری اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان، با بیان اینکه امید می رود استقبال از این قانون در استان با توجه به حمایتهای صورت گرفته از طرف دولت برای اقشار مشمول در خور توجه باشد ،افزود: عرصه ساختمان‌های احداثی مسکونی در اراضی تصرفی در سطح استان زنجان و در شهر زنجان از جمله مناطق نجف آباد و اسلام آباد تعیین تکلیف و واگذار می‌شوند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست