• تاریخ: ۱۴۰۲-۰۸-۲۷
  • شناسه خبر: 35654

کاهش بیش از «۱۰ کیلومتری» فاصله زنجان به طارم با تکمیل پروژه ملی زنجان-بناب-منجیل

با احداث و تکمیل پروژه محور بناب به منجیل، علاوه بر کاهش بیش از «۱۰ کیلومتری» فاصله زنجان به طارم، با حذف بخش عمده‌ای از گردنه‌های پرپیچ و خم و ارتفاعات برف‌گیر این محور، شاهد کاهش محسوس زمان سفر، افزایش ایمنی در این محو ...

به گزارش «پایگاه خبری-تحلیلی پیام ملّت»سید احمد خلیلی سرپرست معاونت مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در پروژه ملی زنجان-بناب-منجیل، از ۱۰۰ کیلومتر مسیر زنجان-گیلوان-منجیل حدود ۸۰ کیلومتر در محدوده استان زنجان است که حدود ۴۰ کیلومتر آن در طول سال‌های گذشته با مشخصات راه اصلی کوهستانی بهسازی شده و به بهره‌برداری رسیده است.

خلیلی گفت: در حال حاضر دو قطعه از این مسیر در فواصل سولی چای-بادامستان و چفتان-سرخه‌دیزج به طول ۲۱ کیلومتر به صورت نوسازی اجرا می‌شود و حدود ۱۶.۵ کیلومتر آن در دو قطعه پیمان سپاری شده و با پیشرفت فیزیکی ۱۲ درصد در دست اجرا است.

وی افزود: اعتبار هزینه شده برای مسیر فوق بیش از ۱۱۰ میلیارد تومان است و برای اتمام آن با توجه به سنگی و سخت بودن مسیر و شرایط اجرا، به بیش از یک هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

سرپرست معاونت مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه تکمیل پروژه محور بناب به منجیل مزایای بسیاری دارد گفت: با احداث و تکمیل این مسیر علاوه بر کاهش بیش از «۱۰ کیلومتری» فاصله زنجان به طارم، با حذف بخش عمده‌ای از گردنه‌های پرپیچ و خم و ارتفاعات برف‌گیر این محور، شاهد کاهش محسوس زمان سفر، افزایش ایمنی محور و کاهش قابل ملاحظه در مصرف سوخت و استهلاک وسایط نقلیه سنگین و سبک را در حمل و نقل کالا و مسافر خواهیم بود.

وی افزود: به منظور بهره‌مندی استان زنجان از ظرفیت‌های بسیار بالای شهرستان طارم، احداث و تکمیل این محور نقش موثری را ایفا می‌کند که تامین به موقع منابع مالی برای پروژه باعث تسریع در عملیات اجرایی آن خواهد شد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست