• تاریخ: ۱۴۰۲-۰۹-۱۴
  • شناسه خبر: 35834

امضای تفاهمنامه مشترک دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان و ترابوزن ترکیه

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان گفت: در راستای تعامل با دانشگاه های خارجی تفاهم نامه تبادل استاد و برگزاری دوره های آموزشی کوتاه مدت بین دانشگاه آزاد اسلامی زنجان و دانشگاه ترابزون ترکیه امضا شد.

به گزارش «پایگاه خبری – تحلیلی پیام ملّت» احمد نقیلو در بیان دستاوردهای سفر هیاتی دانشگاهی و صنعتی و تولیدی از زنجان به دانشگاه ترابزون ترکیه اظهار کرد: با دانشگاه ترابزون تفاهم نامه همکاری با محوریت دوره های کوتاه مدت و تبادل استاد بین دو دانشگاه به امضا رسید و این اقدام مهمی در راستای استفاده و آشنایی با سطح علمی و پژوهشی دانشگاه های منطقه است.


وی با اشاره به برگزاری موفق المپیاد ملی مهارت طی آبان سالجاری در دانشگاه آزاد اسلامی زنجان، افزود: این مسابقات سبب شد که بتوان نیازهای واقعی و مورد نیاز بازارکار احصا گردد و با توجه به این مهم تور فناوری طی توافقات و رایزنی‌های صورت گرفته مقرر گردید که اساتید مهارتی در این حوزه جهت آموزش مهارت پذیران به شهر زنجان بیایند و آموزش‌های خود را در قالب دوره‌های کوتاه مدت به متقاضیان ارائه دهند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان در بیان اهداف سفر اضافه کرد: اهدافی برای این سفر در نظر گرفته شده بود که نخستین هدف این سفر در راستای تقویت دانشکده مهارتی و کارآفرینی دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان بود.
نقیلو ،هدف دیگر این سفر دانشگاهی را امضای تفاهمنامه همکاری مشترک عنوان کرد وگفت: در خصوص برگزاری دوره‌های کوتاه مدت با گواهینامه مشترک دانشگاه فنی و مهندسی کاراد نیز بود که به امضای روسای دو دانشگاه رسید بر اساس این توافقنامه دپارتمان‌های موجود در دو دانشگاه علاوه بر برگزاری کلاس‌های مشترک و تبادل استاد می‌توانند نسبت به تاسیس و گزاری کنفرانس‌ها و همایش‌های ملی بین‌المللی اقدام نمایند.
لازم به ذکر است دانشگاه کارادنیز از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های ترکیه ‌باشد و قدمت ۶۸ ساله دارد این دانشگاه چهارمین دانشگاه تاسیس شده در کشور ترکیه است رتبه علم سنجی آن در بین دانشگاه‌های اروپا پنجاه و هشتم می‌باشد.
گفتنی است در این سفر تعدادی از اعضای اتاق بازرگانی زنجان و جمعی از صنعتگران و تولید کنندگان چاقوی زنجان حضور داشتند.
تفاهم گردید برای کمک به صنعت چاقوسازی زنجان در ترابزون ترکیه با اتاق بازرگانی آن شهر جلسه ای برای انتقال تکنولوژی و تجهیزات برگزار گردد.
همچنین با اعضای اتاق بازرگانی زنجان تفاهم شد برای برگزاری دوره شیرینی پزی و قنادی آشپزی از ماه بعد استاد کار اعزام خواهند کرد.

خبرنگار- علی اکبر شیوخی

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست