• تاریخ: ۱۴۰۲-۱۲-۰۲
  • شناسه خبر: 37210

انتشار لیست نهایی تائید صلاحیت شدگان داوطلبان انتخابات مجلس؛ ۲۶۰ نفر از ۴ حوزه انتخابیه استان زنجان/ ۷۵۰ میلیون تومان سقف هزینه های تبلیغاتی در حوزه انتخابیه زنجان و طارم

سقف هزینه کرد هر نامزد انتخاباتی برای این دوره از انتخابات در حوزه انتخابیه زنجان و طارم ۷۵۰ میلیون تومان و برای سه حوزه دیگر استان ۵۵۰ میلیون تومان تعیین شده است.

به گزارش « پایگاه خبری-تحلیلی پیام ملّت» و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری زنجان، ابوالفضل رفیعی، رییس ستاد انتخابات استان زنجان با بیان اظهار کرد: فرصت بررسی صلاحیت ها و فرصت جابجایی حوزه های انتخابیه داوطلبان به اتمام رسید و ۲۶۰ نفر از ۴ حوزه انتخابیه استان زنجان در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به رقابت خواهند پرداخت.

رفیعی گفت: این آمار نسبت به دوره یازدهم مجلس (۱۱۶نفر) ، ۱۲۴ درصد رشد داشته است که ۲۳۳ نفر از این تعداد را آقایان و ۲۷ نفر را بانوان تشکیل میدهند.

وی افزود: از حوزه انتخابیه زنجان – طام ۱۵۳ نفر ؛ ابهر – خرمدره – سلطانیه ۴۱ نفر ؛ خدابنده ۲۸ نفر و ماهنشان – ایجرود ۳۸ نفر به رقابت می پردازند.

رفیعی با اشاره به اینکه سقف هزینه کرد هر نامزد انتخاباتی برای این دوره از انتخابات از سوی وزارت کشور تعیین شده است گفت: ۷۵۰ میلیون تومان سقف میزان هزینه های انتخاباتی و تبلیغاتی هر نامزد انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه زنجان – طارم و ۵۵۰ میلیون تومان برای سه حوزه دیگر استان تعیین شده است و تمامی دخل و خرج نامزدها بایستی صرفاً در حساب اعلام شده ثبت شود.

گفنی است، تبلیغات نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی از بامداد سوم اسفند آغاز و تا ساعت ۸ صبح دهم اسفند ادامه خواهد داشت و استان زنجان در مجلس شورای اسلامی ۵ نماینده از ۴ حوزه انتخابیه دارد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست