• تاریخ: ۱۴۰۳-۰۳-۱۰
  • شناسه خبر: 38351

۲۸ هزار نوزاد در غزه از حداقل امکانات محروم هستند

در حال حاضر ۲۸ هزار نوزاد در غزه به حداقل امکانات نیازمند بوده ولی از آن بی‌بهره‌اند و بیش از ۷۸ هزار نفر از مادران باردار به دلیل بمباران غزه از دستیابی به خدمات مورد نیاز خود محروم شده‌اند.

به گزارش «پایگاه خبری-تحلیلی پیام ملّت» پیرحسین کولیوند در نخستین کنگره ۲۵۰۰ شهید امدادگر دفاع‌مقدس و مقاومت و یادواره ۳۰ شهید امدادگر استان زنجان، با اشاره به فجایعی که امروز در غزه رخ می‌دهد، افزود: آمار بیانگر آن است که در حال حاضر ۲۸ هزار نوزاد در غزه از حداقل‌ترین امکانات محروم هستند.

وی با بیان اینکه طبق آمار اعلامی از سوی هلال‌احمر غزه، به واسطه حملات رژیم صهیونیستی به این منطقه تاکنون هزاران کودک بر اثر این تجاوزگری‌ها به شهادت رسیده‌اند، اظهار کرد: در کنار این آمار باید برخوردار نبودن ۲۸ هزار نوزاد به همراه مادران‌شان از حداقل‌ترین امکانات را نیز به آن افزود.

این مسؤول با تاکید بر اینکه در مواقع بحرانی به ویژه مقوله‌ای چون جنگ، بیشترین گروه آسیب‌پذیر را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند، یادآور شد: متأسفانه در اتفاقات اخیر غزه بیش از ۷۸ هزار نفر از مادران باردار به دلیل بمباران غزه از دستیابی به خدمات مورد نیاز خود محروم شده‌اند.

رئیس سازمان جمعیت هلال‌احمر ضمن قدردانی از برگزارکنندگان این کنگره، برگزاری چنین برنامه‌هایی را هم‌راستا با ترویج فرهنگ و شهادت در جامعه عنوان کرد و گفت: بی‌شک کاری که امدادگران انجام می‌دهند، مصداق بارز جهاد است و برگزاری چنین کنگره‌هایی در راستای ارج نهادن به این کار جهادی خواهد بود.

کولیوند با تاکید بر اینکه ما مدیون شهدا و خانواده این عزیزان هستیم و خدمت‌رسانی به این خانواده‌ها کاری ارزشمند و مورد تاکید است، ادامه داد: خوشبختانه جمعیت هلال‌احمر استان زنجان در این راستا با اجرای طرح ارائه خدمات درمانی و دارویی به خانواده شهدا و جانبازان، گام بلندی در این زمینه برداشته است.

در نخستین کنگره ۲۵۰۰ شهید امدادگر دفاع‌مقدس و مقاومت و یادواره ۳۰ شهید امدادگر استان از خانواده ۳۰ شهید امدادگر استان زنجان تجلیل شد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست