• تاریخ: ۱۴۰۳-۰۳-۱۹
  • شناسه خبر: 38384

افتتاح بخش فرهنگی پارک موزه دفاع مقدس و مقاومت در زنجان در هفته دفاع مقدس/ ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز برای تکمیل پروژه

قرار بود بخش مرکز فرهنگی پارک موزه دفاع مقدس، در پنج استان زنجان، قزوین، گیلان، گلستان و لرستان توسط رئیس جمهور فقید در روز سوم خرداد به صورت ویدئو کنفرانسی افتتاح شود که به هفته دفاع مقدس موکول شد.

سید شمس‌الدین موسوی، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس زنجان در گفت و گو با خبرنگار«پایگاه خبری-تحلیلی پیام ملّت» در خصوص آخرین وضعیت پروژه پارک موزه دفاع مقدس در زنجان اظهار کرد: موزه دفاع مقدس و مقاومت زنجان، دو منظوره است؛ یعنی قسمتی از آن مرکز فرهنگی است که شامل بخش اداری و اسناد و کتابخانه و سالن آمفی تئاتر و بخش دیگر آن شامل موزه است که شامل گالری است آماده سازی آن زمان بر است و احتمالا یک یا دوسال طول بکشد تا محتوای گالری ها آماده شود و طراحی ها صورت بگیرد تا برای بازدید عموم آماده شود.

موسوی گفت: قرار بود بخش مرکز فرهنگی در پنج استان زنجان، قزوین، گیلان، گلستان و لرستان توسط رئیس جمهور فقید در روز سوم خرداد به صورت ویدئو کنفرانسی افتتاح شود که به دلیل سانحه ای برای ایشان اتفاق افتاد این افتتاح به هفته دفاع مقدس موکول شد.

وی در خصوص بازدید اخیری که توسط معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری زنجان از این پروژه انجام شد نیز افزود: استاندار زنجان و معاون عمرانی معمولا هر ده روز یک باربه پروژه سرکشی می کنند و میزان پیشرفت کار را می سنجند، این موضوع از این جهت خوب است که هم میزان پیشرفت کار را می بینند و هم اینکه اگر مشکلی برای پیشرفت پروژه باشد آن را حل می شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس زنجان  گفت: در بازدید اخیر نیز معاون استاندار قول دادند که قسمتی از اعتبارات استانی تامین شود تا همزمان با هفته دفاع مقدس ۱۴۰۳ این مرکز فرهنگی به افتتاح برسد.

موسوی با بیان اینکه قسمت گالری طبق زمانبندی باید تا سال ۱۴۰۴ آماده شود ولی تهیه محتوای برای گالری زمان بر است گفت: ۱۰ درصد از این محتوا مربوط به انقلاب اسلامی در زنجان و باقی آن هم مربوط به شهدا و عملیات ها و بمباران و مدافعین حرم و مخصوصا عملیات هایی که استان زنجان اعم از سپاه و ارتش انجام داده اند و شهدای شاخص خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه این پارک موزه محوطه چهار هکتاری را هم شامل می شود که چینش ادوات نظامی در این محوطه را خواهیم داشت گفت: اعتباری که مجموعاً برای تکمیل این پروژه نیاز داریم حداقل ۱۵۰ میلیارد تومان است که قسمت عمده آن بودجه ملی است و قسمت دیگر باید از منابع استانی باید تامین شود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست