• تاریخ: ۱۴۰۳-۰۳-۳۱
  • شناسه خبر: 38607

تاسیس انجمن تخصصی صنایع کفش هیدج راهکار رفع مشکلات این صنعت است/ باید به بازارهای جهانی فکر کنیم

یکی از راهکارهای کاربردی در رفع مشکلات اساسی صنعت کفش هیدج، تاسیس انجمن یا کنسرسیوم تخصصی است و تاسیس این انجمن امکان بهره‌برداری ازظرفیت‌های موجود به نفع کفش هیدج را ایجاد خواهد کرد.

به گزارش «پایگاه خبری-تحلیلی پیام ملّت» صمد یوسفی اصل،رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان در بازدید از برخی واحدهای تولیدی کفش شهر هیدج به همراه نماینده مردم ابهر، خرمدره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اتاق بازرگانی زنجان در این دوره تلاش دارد فقط متمرکز در شهر زنجان نباشد بلکه، سایر شهرستان‌ها را نیز با در نظر گرفتن ویژگی‌های ذاتی و مزیت‌های نسبی به سمت رشد، بویژه توسعه اقتصادی سوق دهد.

صمد یوسفی‌اصل گفت: دنیا به سرعت در حال پیشرفت و تحول است اما متاسفانه کشور ما ایران از دستاوردهای روز دنیا و سطوح مختلف توسعه فاصله دارد و به تناسب همین خلأ، در سطح توسعه بین استان ها و پایتخت و شهرستان‌ها با مراکز استان‌ها نیز فاصله بسیاری ایجاد شده است.

وی افزود: قطعا زحمت اصلی بر دوش تولیدکننده است، بنابراین محصول نهایی بدون در نظر گرفتن این نکته که در کدام نقطه استان تولید می شود بایستی از فرصتی برابر، برای گسترش بازار و صادرات برخوردار باشد.

یوسفی اصل گفت: مسئولان دولتی قطعا حمایت‌هایی از صنعت کفش هیدج داشته‌اند اما در اصل این ماحصل زحمات خود مردم این شهر است که امروز نام هیدج با صنعت کفش آمیخته شده و در ادامه تلاش می‌کند این ظرفیت را نیز به دنیا معرفی ‌کند.

رییس اتاق بازرگانی زنجان با بیان اینکه ما باید به بازارهای جهانی فکر کنیم گفت: در این سال‌ها تولید را آموخته‌ایم و حالا نیاز است تلاش کنیم که علم تجارت را نیز تجربه و از طریق مبادی‌های تخصصی، فرایندهای رشد آن را هموار کنیم.

وی تاکید کرد: یکی از راهکارهای کاربردی در رفع مشکلات اساسی صنعت کفش هیدج، تاسیس انجمن یا کنسرسیوم تخصصی است که ضمن ساماندهی ارتباطات غیررسمی موجود بین تولیدکنندگان کفش هیدج با کشورهایی مانند عراق و افغانستان، فعالان این حوزه را نیز با مسئولین و حوزه‌های مختلف جهت انتقال خواسته‌ها و موانع تولید در ساختار تعاملی پیوسته قرار می‌دهد.

یوسفی اصل افزود: تاسیس انجمن به‌منزله‌ حضور نماینده این صنعت در رویدادها، جلسات مختلف، سفرهای خارجی و یا دوره‌های آموزشی است که امکان بهره‌برداری از فضا و ظرفیت‌های موجود به نفع کفش هیدج را ایجاد خواهد کرد.

صمد یوسفی‌اصل با اشاره به سفر اخیر خود به ویتنام عنوان کرد؛ امروز کشور ویتنام مرکز کفش جهان است و کفش‌هایی متنوع با قیمت‌های مختلف تولید و به دنیا عرضه می‌کند. بنابراین کفش هیدج نیز باید فاکتورهای کیفیت و قیمت تمام شده را برای حضور در بازارهای جهانی مدنظر و سلیقه و سبک زندگی کشورهای مختلف را جهت تولید هدفمند برای گروه‌های مختلف، مورد مطالعه و ارزیابی قرار دهد.

وی در همین راستا افزود اتاق بازرگانی زنجان ضمن اعزام هیات به نمایشگاه‌های تخصصی کفش بویژه در ویتنام تلاش می‌کند اطلاعات کشورهایی را احصاء کند که کفش هیدج به لحاظ قیمت بتواند توان رقابت با آنها را داشته باشد، لذا با شناسایی این نقاط، مسیر عرضه و رقابت و معرفی محصول نیز با ظرافت خاصی ترسیم خواهد شد.

منصور عیلمردانی نماینده مردم ابهر، خرمدره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی نیز در این بازدید به عوامل مختلفی که می

تواند در توسعه این صنعت در هیدج موثر باشد اشاره و تاکید کرد؛ جمعیت شهر هیدج زیر ۲۰ هزار نفر است بنابراین می‌شود مجوز شهرک صنعتی روستایی برای آن صادر شود و قطعا صدور این مجوز حتی در یکی از روستاهای نزدیک مزایای زیادی را برای فعالان این صنعت به دنبال خواهد داشت.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست