• تاریخ: ۱۴۰۳-۰۴-۰۲
  • شناسه خبر: 38659

واریز۴۲۵ میلیارد تومان عوارض ارزش افزوده به شهرداری ها و دهیاری های استان زنجان

در سه ماه اول سال جاری مبلغ ۴۲۵ میلیارد تومان عوارض ارزش افزوده به شهرداری ها و دهیاری ها استان زنجان واریز شد.مبالغ پرداختی عوارض ارزش افزوده در جهت توسعه زیر ساخت های شهری و روستایی استان هزینه میشود.

به گزارش «پایگاه خبری-تحلیلی پیام ملّت» فیروز شکوری،مدیر کل امور مالیاتی استان زنجان از پرداخت مبلغ ۴۲۵ میلیارد تومان عوارض ارزش افزوده به شهرداری ها و دهیاری ها استان زنجان در سه ماهه اول سال خبر داد.

فیروز شکوری گفت: هر ماه مبلغی به عنوان ارزش افزوده به حساب شهرداری ها و دهیاری های استان پرداخت میشود و در سال ۱۴۰۲ نیز مبلغ یک هزار و هفتصد و سیزده میلیارد تومان از مالیات های دریافتی از محل ارزش افزوده استان به حساب شهرداری ها و دهیاری های استان واریز شد که نسبت به سال قبل آن (۱۴۰۱)  هفت درصد افزایش داشته است.

وی افزود: مبالغ پرداختی عوارض ارزش افزوده در جهت توسعه زیر ساخت های شهری و روستایی استان هزینه میشود.

شکوری با بیان اینکه از مجموع ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده سال ۱۴۰۲ ، یک درصد سهم سلامت، چهار درصد مالیات و چهار درصد عوارض است گفت: عوارض ارزش افزوده وصول در هر ماه برای انجام امور عمرانی شهری و روستایی به حساب شهرداری ها، دهیاری ها و در روستاهای بدون دهیاری به حساب فرمانداری ها واریز میشود.

وی تاکید کرد: لازم است مصرف کنندگان کالا و خدمات به این نکته توجه داشته باشند نرخ مالیات بر ارزش افزوده که سال گذشته ۹ درصد بود با توجه به قانون بودجه سال ۱۴۰۳ این نرخ یک درصد افزایش پیدا کرده و معادل ۱۰ درصد در حال حاضر بایستی نرخ ارزش افزوده را مطالبه نمایند.

مدیر کل امور مالیاتی استان زنجان با بیان اینکه اطلاع رسانی طرح ها و پروژه های عمرانی افتتاح شده از محل عوارض پرداختی مؤدیان مالیاتی توسط شهرداری ها یکی از راه های آگاهی بخشی در راستای هزینه کرد و موارد مصرف مالیاتی است گفت: مالیات مشارکت اجتماعی و از تکالیف حقوق شهروندی است . بنابراین باید در این خصوص فرهنگ سازی و آگاه سازی در راستای هزینه کرد مالیات انجام شود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست