• تاریخ: ۱۴۰۳-۰۴-۱۰
  • شناسه خبر: 38797

تحقق ۱۰۸ درصدی تعهد اشتغال در استان زنجان/ تعهد۴۰ درصدی برای اشتغالزایی فارغ التحصیلان دانشگاهی

بر اساس راستی آزمایی‌ داده‌های ثبت شده، استان زنجان با تحقق ۱۰۸ درصدی اشتغال تعهد شده در سال گذشته، رتبه نخست کشور را در این خصوص به خود اختصاص داد.

به گزارش «پایگاه خبری-تحلیلی پیام ملّت»حسین محمدی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار زنجان گفت: بر اساس راستی آزمایی‌ داده‌های ثبت شده، استان زنجان با تحقق ۱۰۸ درصدی اشتغال تعهد شده در سال گذشته، رتبه نخست کشور را در این خصوص به خود اختصاص داد.

محمدی گفت: اطلاعات مربوط به اشتغال‌های ایجاد شده در سامانه ملی رصد اشتغال ثبت می شود و از این طریق با روش‌های مختلفی مورد راستی آزمایی قرار می‌گیرد.

وی افزود: سال گذشته با ایجاد بیش از ۱۶ هزار شغل، عملکرد استان در عملیاتی کردن تعهد اشتغال به میزان ۱۰۸ درصد شد که در این زمینه در ردیف استان‌های برتر قرار گرفتیم.

محمدی با بیان اینکه سال گذشته تعهد استان ایجاد ۱۴ هزار و ۶۴۹ فرصت شغلی با کمک دستگاه های اجرایی دولتی بود گفت: با همراهی تمامی آنها اطلاعات بیش از ۱۶ هزار نفر در سامانه رصد اشتغال ثبت شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار زنجان تصریح کرد: ایجاد ۱۱ هزار و ۵۷ شغل جدید در استان طی سال جاری هدفگذاری و سهم شهرستان‌ها نیز بر اساس جمعیت، وضعیت اشتغال و نرخ بیکاری در آنها، تعیین و ابلاغ شده است.

محمدی گفت: اولویت استان در سال جاری تمرکز بر اشتغال دانش آموختگان است که در این راستا متعهد شده ایم ۴۰ درصد از سهم اشتغالزایی استان به این قشر اختصاص یابد.

وی تاکید کرد: ایجاد اشتغال تابع مداخلات مستقیم دستگاههای اجرایی در پرداخت تسهیلات همچنین بهبود شرایط کسب و کار در استان است و ما از این راه‌ها اشتغال هدفگذاری شده را محقق می کنیم.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست