• تاریخ: ۱۴۰۳-۰۴-۱۷
  • شناسه خبر: 38866

بهره برداری از «۲۸کیلومتر» از محور «سلطانیه -قیدار -کبودرآهنگ»

در دولت سیزدهم «۱۶ کیلومتر» از قطعه دوم محور و «۱۲ کیلومتر » از قطعه چهارم محور «سلطانیه -قیدار -کبودرآهنگ به بهره برداری رسیده است.

به گزارش «پایگاه خبری-تحلیلی پیام ملّت» سید احمد خلیلی،سرپرست معاونت مهندسی و ساخت اداره‌کل راه و شهرسازی استان زنجان، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بیش از «۶۰۰ کیلومتر» از راههای استان زنجان نیاز به ارتقا به راه اصلی و بزرگراهی دارند که در حال حاضر «۱۸۵ کیلومتر » آن پیمان سپاری شده و در دست اجرا است.

خلیلی گفت:در خصوص عملکرد و دستاوردهای این اداره کل در حوزه راهسازی در دولت سیزدهم،توسعه راهها و توجه به حوزه راهسازی یکی از اولویت های دولت سیزدهم بود و از سال ۱۴۰۰ تا پایان سال ۱۴۰۲ نزدیک به «۳۵کیلومتر» پروژه راهسازی در سطح استان زنجان با اعتباری به ارزش روز بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان احداث و به بهره برداری رسیده است.

خلیلی با اشاره به پروژه هایی که در دولت سیزدهم به بهره برداری رسیده است گفت: «۱۶کیلومتر» از قطعه دوم محور و «۱۲ کیلومتر » از قطعه چهارم محور «سلطانیه -قیدار -کبودرآهنگ، همچنین حدود «۶کیلومتر» از محور زنجان _ بیجار و «۱.۵ کیلومتر »هم از محور ملاسرا-شفت به بهره برداری رسیده است.

وی افزود: هفت پروژه مهم راه در بخش راه و شهرسازی استان در محورهای اصلی در حال انجام است که از محل اعتبارات ملی تزریق شده که عبارت‌اند از پروژه محور زنجان _ بیجار، پروژه محور زنجان _ دندی، پروژه سلطانیه _ قیدار_ کبودرآهنگ، پروژه محور ابهر_قیدار، پروژه کلور – درام ، پروژه محور زنجان_گیلوان_ منجیل، پروژه ترانزیت زنجان – ابهر _تاکستان و نیز محور شفت به ملاسرا که در دست اجرا است. محورهای زنجان بیجار و زنجان دندی جزو پروژه‌های تفویضی به این اداره کل نبوده و مستقیم توسط شرکت ساخت و توسعه زیر بنایی حمل و نقل کشور پیگیری می‌شود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست