• تاریخ: ۱۴۰۳-۰۴-۲۰
  • شناسه خبر: 38914

​آغاز پایش مصرف برق ادارات استان زنجان/ صدور اخطاریه به ۱۰ دستگاه اجرایی

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان از آغاز طرح پایش مصرف برق دستگاه‌های اجرایی و مراکز تجاری استان زنجان خبر داد و گفت:مشترکان اداری بخش مهمی از انرژی توزیع شده در استان را مصرف می‌کنند.


به گزارش «پایگاه خبری-تحلیلی پیام ملّت» پیام جوادی، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان در آیین آغاز رزمایش پایش و مدیریت بار دستگاه‌های اجرایی و مراکز تجاری استان اظهار کرد: روند افزایشی مصرف انرژی در ماه‌های گرم سال موجب ناترازی در تولید و مصرف برق می‌شود و پیشی گرفتن مصرف از تولید و شدت بالای انرژی در ایران نسبت به میانگین جهانی بر اهمیت رعایت الگوی مصرف درست می‌افزاید.

جوادی گفت: تولید برق علاوه بر هدر رفتن منابع طبیعی خطرات زیست محیطی فراوانی را نیز به همراه دارد و اصلاح الگوی مصرف یکی از چالش‌های مهم کشور است که در صورت تحقق آن می‌توان گام‌های بلندی برای پیشرفت و آبادانی برداشت.

وی افزود: مصرف بیهوده انرژی و عدم بهینه‌سازی آن موجب هدر رفت منابع مالی بالایی نیز می‌شود و می‌توان این انرژی زیرساختی را در ریل توسعه و پیشرفت استفاده کرد که به آبادانی و جهش تولید منجر گردد.

جوادی با اشاره به این‌که مشترکان اداری بخش مهمی از انرژی توزیع شده در استان را مصرف می‌کنند گفت: جبران ناترازی تولید و مصرف انرژی نیازمند همراهی همه مشترکان به‌خصوص بدنه‌ی دولت است که مدیریت مصرف را از خود شروع نمایند و مشترکان اداری نقش بسیار مهمی در این راه دارند که خوشبختانه در سال‌های اخیر همراهی مطلوبی از این بخش شاهد بودیم و امیدواریم امسال هم که روزهای بسیار گرمی در پیش رو داریم این همراهی بیش از پیش باشد.

پایش بار دستگاه‌های اجرایی و اماکن تجاری با ۲۸ اکیپ

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان نیز پیرامون برگزاری رزمایش پایش بار دستگاه‌های اجرایی و اماکن تجاری استان گفت: براساس برنامه‌ریزی انجام شده با هدف ترویج فرهنگ مدیریت مصرف، این رزمایش با حضور ۲۸ اکیپ متشکل از ۸۰ کارشناس در سطح استان آغاز و ۱۴۰ دستگاه اجرایی و ۱۶ مرکز تجاری بزرگ استان پایش شد.

رویا قزلباش افزود: بر اساس مصوبه هیأت محترم دولت، از تاریخ ١٥ خرداد تا ١٥ شهریورماه ١٤٠٣ ساعت کاری ادارات از ٦ تا ١٣ تعیین شده که این موضوع در جهت صرفه جویی در مصرف برق در ساعات پیک بار فصل گرم و تابستان برنامه‌ریزی و همچنین در این مصوبه تاکید شده که تمامی ادارات استان باید مصرف برق خود را به میزان ۴۰ درصد در ساعات اداری نسبت به دوره مشابه سال ١٤٠٠ و ۷٠درصد در ساعات غیر اداری به نسبت مصرف همان روز، کاهش دهند و اداراتی که دارای مولد برق هستند جهت تامین برق خود در ساعات اداری باید از مولدهای تامین برق استفاده کنند.

قزلباش با بیان این‌که در رزمایش پایش بار مصرفی دستگاه‌های اجرایی برای ۱۰دستگاه اجرایی به سبب عدم رعایت کامل الگوی مصرف اخطاریه ابلاغ شد و درصورت عدم رعایت نکات ابلاغ شده برق این دستگاه‌ها قطع خواهد شد افزود: براساس دستور از تاریخ اجرای رزمایش محدود نمودن مصرف ادارات طبق میزان مجاز مصرف قید شده در بند اصلی با استفاده از برنامه‌ریزی از راه دور کنتورهای هوشمند دستگاه‌ها آغاز می‌گردد، این موضوع پیش‌تر به به کلیه دستگاه‌های اجرایی با هماهنگی استانداری زنجان ابلاغ گردیده است.


گفتنی است؛ در رزمایش پایش بار مصرفی دستگاه‌های اجرایی و اماکن تجاری استان زنجان، علاوه بر ارزیابی میزان مصرف، راهکارهای کاهش مصرف برق در ساختمان‌های اداری و تجاری برای این مشترکان ارائه شد.
گفتنی است پایش بار مصرفی ادارات، دستگاه‌های اجرایی و اماکن تجاری تا پایان پیک بار تابستان ادامه خواهد داشت.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست