• تاریخ: ۱۳۹۶-۰۴-۰۴
  • شناسه خبر: 5232

کاهش ۱۷ درصدی فوتی ها در حوادث رانندگی

پیام ملت– مدیرکل پزشک قانونی استان زنجان گفت: میزان فوتی‌ها در اثر حوادث رانندگی در زنجان ۱۷ درصد کاهش یافته که ۱۳۶ مورد بوده است. به گزارش پیام ملّت، مهرداد ستاره به مناسبت هفته قوه قضاییه در نشست خبری با خبرنگران ...

پیام ملت مدیرکل پزشک قانونی استان زنجان گفت: میزان فوتی‌ها در اثر حوادث رانندگی در زنجان ۱۷ درصد کاهش یافته که ۱۳۶ مورد بوده است.

به گزارش پیام ملّت، مهرداد ستاره به مناسبت هفته قوه قضاییه در نشست خبری با خبرنگران اظهار کرد: سال گذشته در امر نزاع تعداد پرونده‌های وارده به پزشکی قانونی شاهد افزایش ۱۴ صدم درصدی بودیم و معاینه تصادفات نیز ۵.۷ درصد افزایش یافته است. همچنین حوادث کار در سال قبل با ۴۴۸ مورد به میزان ۳.۷ درصد افزایش پیدا کرده است.

وی با اشاره به میزان حوادث کار در استان زنجان ابراز کرد: حوادث کار در استان زنجان در سال گذشته افزایش داشته است.

مدیرکل پزشک قانونی استان زنجان ابراز کرد: میزان حوادث کار در استان زنجان در سال ۹۴، ۴۳۲ مورد بود که در سال ۹۵به ۴۶۸ مورد افزایش یافت که میزان تغییرات آن در حدود ۳.۷ درصد بود.

وی معاینات اختصاصی را ۱۶ درصد عنوان کرد و افزود: در مجموع همه معاینات ۶.۳ درصد افزایش یافته است.

ستاره با بیان اینکه در استان زنجان با کمبود نیروی شدید مواجه هستیم افزود: این کمبود در سراسر کشور نیز وجود دارد.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر در استان زنجان باید ۵۰ پزشک در پزشک قانونی فعال می‌کرد ولی دهم اکنون به دلیل کمبود نیرو ۱۳ پزشک فعال در سطح استان زنجان داریم.

مدیرکل پزشک قانونی استان زنجان از کمبود پزشک در شهرستانهای استان زنجان خبرداد و افزود: در حال حاضر در شهرستان ابهر یک پزشک داریم که در این شهرستان به دو پزشک دیگر نیاز داریم.

وی با اشاره به اینکه به دلیل سختی کار پزشکان تمایل کمتری برای کار در پزشکی قانونی دارند افزود: این مشکل در سطح کشور وجود دارد و اقلب استانها نیز با این مشکل مواجه هستند.

ستاره افزود: از ۱۳ پزشکی که در پزشکی قانونی فعالیت می‌کنند ۴ پزشک متخصص بوده و بقیه پزشکان عمومی هستند.

وی به میزان مرگ و میرها در اثر تصادفات اشاره و ابراز کرد: میزان مرگ و میرها در اثر تصادفات در استان زنجان در سال گذشته از ۲۶۵ نفر به ۲۴۷ نفر کاهش یافته است.

مدیرکل پزشک قانونی استان زنجان به میزان مرگ و میرهای ناشی از تصادفات درون شهری، برن شهری و جاده‌های روستایی اشاره و ابراز کرد: فوتی های درون شهری ۳.۳ و برون شهری نیز ۲.۵ درصد کاهش یافته است.

وی تصریح کرد: میزان فوتی‌ در جاده‌های خاکی روستایی استان نیز ۰.۳۱ در کاهش یافته است.

ستاره با اشاره به کاهش میزان فوتی‌ها در اثر حوادث رانندگی در زنجان گفت: میزان فوتی‌ها در اثر حوادث رانندگی در زنجان ۱۷ درصد کاهش یافته که ۱۳۶ مورد بوده است.

وی خاطر نشان کرد: میزان فوتی‌های ناشی از حوادث رانندگی در ابهر ۳.۹ درصد، خدابنده ۳.۴ درصد کاهش یافته است.

مدیرکل پزشک قانونی استان زنجان با اشاره به اینکه استفاده از کمربند ایمنی در کاهش تصادفات و کاهش میزان مرگ و میرها تاثیر دارد افزود: استفاده از کمربند ایمنی و کیسه هوا ۳۰ تا ۴۰ درصد از صدمات شدید و فوتی‌ها کاهش می‌دهد.

وی به عوامل مرگ و میر‌ها در استان زنجان اشاره و ابراز کرد: در استان زنجان سه عامل مهم مرگ و میرها بیماریهای قلبی و عروقی، تصادفات و سرطانها بوده که شایتعرین آنها بیماری قلبی عروق است.

 

انتهای پیام/ع

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست