• تاریخ: ۱۳۹۸-۱۰-۰۹
  • شناسه خبر: 12380

رییس مرکز مطالعات راهبردی ارتش: هر کس مردم را نا امید کند کار ضد انقلابی انجام می دهد

رییس مرکز مطالعات راهبردی ارتش گفت: یکی از عرصه هایی که آمریکا روی آن سرمایه گذاری کرده، جنگ فرهنگی و رسانه ای است. به گزارش« پایگاه خبری- تحلیلی پیام ملّت» امیر سرتیپ احمد رضا پوردستان در نشست تخصصی حماسه بصیرت در دانشگ ...

رییس مرکز مطالعات راهبردی ارتش گفت: یکی از عرصه هایی که آمریکا روی آن سرمایه گذاری کرده، جنگ فرهنگی و رسانه ای است.

به گزارش« پایگاه خبری- تحلیلی پیام ملّت» امیر سرتیپ احمد رضا پوردستان در نشست تخصصی حماسه بصیرت در دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان به مناسبت ۹ دی اظهار داشت: هدف آمریکایی ها در جنگ فرهنگی و رسانه ای آینده سازی است و علاوه بر این از طریق شبکه های مجازی نیز جنگ ادراکی و شناختی را هم پیاده می کنند.

رییس مرکز مطالعات راهبردی ارتش با بیان اینکه امروز هر کسی که مردم را بدبین و ناامید کند، مستقیم و یا غیر مستقیم کار ضد انقلابی انجام می‌دهد افزود:  چون ضد انقلاب به نفوذی‌های خود دستور داده در جهت ناراضی تراشی اقدام کنند و امروز با تهدیدات هیبریدی و ترکیبی از سوی دشمن مواجه هستیم که از حالت تهدید هم خارج شده و به شکل جنگ ترکیبی در آمده است.

امیر سرتیپ پوردستان گفت: آمریکایی ها در سال های اخیر با  تحلیل هایی که روی جنگ اول و دوم خلیج فارس، جنگ افعانستان، جنگ کره، جنگ کوبا و جنگ ویتنام انجام دادند به این نتیجه رسیدند که باید جنگ فرسایشی را از دستور کار خودشان خارج کنند و به جای آن در کوتاه ترین زمان کشور هدف را بگیرند، به همین دلیل دکترین عملیات قاطع و سریع را تعریف کردند.

به گفته وی راهبرد این دکترین عملیات قاطع  و سریع  این است که از همه مولفه های قدرت بهره بگیرند و در راستای آن از جنگ اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و عملیات روانی استفاده کنند.

وی با بیان اینکه یکی از حوزه هایی که ایران با آمریکا سخت درگیر است، حوزه اقتصادی است، اظهار داشت: آمریکا از همان اوایل انقلاب، کشور ما را تحریم کرد و تمامی کریدورهای اقتصادی و بازرگانی را به روی کشور ما بست.

امیر پوردستان ادامه داد: با این وجود مقاومت های مردم سبب شد تا تحریم نتواند بر کشور اثرگذار باشد، در زمان ریاست جمهوری اوباما با شناسایی ظرفیت های اقتصادی و راه های تنفس اقتصاد ایران، دایره حلقه های تحریم را تنگ تر کردند و اسمش را تحریم اقتصادی فلج کننده گذاشتند.

وی افزود: در زمان ترامپ هم چون دیدند بازار  اقتصاد ایران رونق دارد، بررسی های دیگری کردند تا راه های باقیمانده تنفس اقتصادی را شناسایی کنند و متاسفانه از داخل هم سیگنال هایی  فرستاده شد که فلان صرافی در فلان کشور و فلان شرکت در فلان کشور برای جمهوری اسلامی کار می کند و آمریکایی ها هم تمامی مسیرها و راه ها را بستند و اسمش را مادر تحریم ها گذاشتند.

امیر پوردستان گفت: همچنین آمریکایی ها جنگ ارزی را طراحی کردند که قبلا آن را در مورد مالزی اجرایی کرده بودند و یک شبه اقتصاد مالزی را زمین زدند.

وی ادامه داد: آمریکایی ها با جنگ ارزی بنا داشتند پایه دلار را به ۱۰۰هزار تومان و ۱۲۰ هزار تومان برسانند و اگر تدابیر و هدایت های رهبر معظم انقلاب در خصوص راهبرد اقتصاد مقاومتی نبود، قطعا وضعیت اقتصاد به هم ریخته تر می شد.

رییس مرکز مطالعات راهبردی ارتش با بیان اینکه دشمن هیچ کاری را بدون مطالعه انجام نمی دهد، اظهار داشت: سرمایه گذاری دشمن روی فتنه انگیزی است و برای این منظور هم کار سنگین مطالعاتی انجام می شود، سال ۸۸ با همین ابزار ایجاد فتنه کردند و خواستند طرح انقلاب های رنگی و مخملی را در کشور پیاده کنند اما هدایت های رهبر معظم انقلاب و حضور گسترده ملت وفادار و پا در رکاب، آب سردی بر آتش فتنه شد.

امیر پوردستان گفت: آمریکایی ها از طریق منافقین نفراتی را شناسایی کردند و این افراد را برای آمورش نظامی به اسراییل بردند، این افراد آمدند ایران و نفراتی را استخدام کردند و سلاح ها و تجهیزات وارد کشور شد، در کنار این اقدامات کار رسانه ای از طریق رسانه های خارجی شروع شد و نفوذی های داخل هم شروع به بدبین کردن مردم کردند و این موضوع بنزین بهانه ای شد تا ضد انقلاب حرکت هایش را شروع کند.

رییس مرکز مطالعات راهبردی ارتش تصریح کرد: دشمنان بنا داشتند این جرقه به شعله تبدیل و فراگیر شود و نیروهای انتظامی و نظامی درگیر مقابله با ضد انقلاب داخلی شوند تا فضا آماده شود رژیم صهیونیستی با همکاری آمریکا تاسیسات صلح آمیز هسته ای کشور را بمباران کند و در ادامه با به کارگیری عناصر داعشی فعال در کشورهای همسایه ایران و گسترش درگیری ها یک جنگ داخلی تمام عیار راه بیفتد و زمینه برای تجزیه ایران فراهم شود.

وی ادامه داد: این خوابی بود که دشمن در ایجاد فتنه دیده بود اما ضد انقلاب غافل از این است که این کشور فرزند امیرالمومنین را بالای سر خود دارد و ایشان هم مثل پدر بزرگوارشان می توانند چشم فتنه را دربیاورند.

امیر پوردستان خاطرنشان کرد: دشمن در یک حرکت برنامه ریزی شده قصد دارد به ستون اصلی خیمه انقلاب اسلامی یعنی ولایت و رهبری هم حمله کند، از بیرون از طرق رسانه ها و از داخل توسط عوامل نفوذی این برنامه را دنبال می کند، اما دشمن نمی داند که ملت هوشمند و فداکار ایران پشت سر رهبری ایستاده است.

رییس مرکز مطالعات راهبردی ارتش در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه حفظ و ارتقای آمادگی های عملیاتی و رصد مداوم تهدیدات ۲ وظیفه عمده نیروهای مسلح است، گفت: آمادگی ما در برابر دشمن بازدارندگی ایجاد کند و در این زمنیه  تجهیزات ایران، اکنون در لبه دانش روز و متناسب با نیازها است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست