• تاریخ: ۱۳۹۸-۱۲-۰۳
  • شناسه خبر: 12823

امضای تفاهم نامه همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی و کمیته امداد امام خمینی(ره) استان زنجان

پیام ملّت– اداره کل کتابخانه های عمومی و کمیته امداد امام خمینی(ره) استان زنجان، با هدف توسعه فعالیت های فرهنگی و بهره‌مندی از امکانات و ظرفیت یکدیگر، تفاهم نامه همکاری مشترک امضاء کردند. به گزارش «پایگاه خبری- تحل ...

پیام ملّت– اداره کل کتابخانه های عمومی و کمیته امداد امام خمینی(ره) استان زنجان، با هدف توسعه فعالیت های فرهنگی و بهره‌مندی از امکانات و ظرفیت یکدیگر، تفاهم نامه همکاری مشترک امضاء کردند.

به گزارش «پایگاه خبری- تحلیلی پیام ملّت» و به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی زنجان، نشست امضای تفاهم نامه همکاری ادارات کل کتابخانه های عمومی و کمیته امداد امام خمینی(ره) زنجان، با حضور امیرعلی نیک بخش، مدیرکل کتابخانه های عمومی زنجان و  هدایت صفری، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) زنجان در سالن جلسات اداره کل کتابخانه های عمومی استان برگزار شد.

امیرعلی نیک بخش، مدیرکل کتابخانه های عمومی زنجان در این جلسه ایجاد انگیزه برای مطالعه، دسترسی آسان به خدمات و آموزش را سه راهبرد اصلی در تدوین و اجرای برنامه ها در این اداره کل عنوان کرد و گفت: در حال حاضر ۹۷ باب کتابخانه عمومی در استان مشغول خدمات رسانی به شهروندان است.

وی با اشاره به افتتاح کتابخانه عمومی خیّرساز شهدای بانک سپه، بیان کرد: این کتابخانه با ۲۸۳ مترمربع زیربنا، نود و هفتمین کتابخانه عمومی، هشتمین کتابخانه خیّرساز و سی و ششمین کتابخانه روستایی استان زنجان است.

هدایت صفری، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) زنجان در ادامه جلسه از اقدامات و برنامه ریزی های جامع اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی تقدیر کرد.

صفری با بیان اینکه مردمی کردن فرآیند فقرزدایی با ایجاد و توسعه مراکز نیکوکاری و ترویج فرهنگ انفاق، احسان و نیکوکاری از راهبردهای اصلی کمیته امداد است، گفت: در استان زنجان سه هزار و ۲۰۰ دانش آموز و ۳۶۰ دانشجو تحت پوشش کمیته امداد هستند.

در ادامه جسله هدایت صفری، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) زنجان، ضمن ارائه گزارشی از وضعیت مددجویان تحت حمایت این سازمان، بیان کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) علاوه بر کمک رسانی در رفع نیازهای اولیه مدد جویان خود، برگزاری برنامه های فرهنگی و اجتماعی را نیز در دستور کار قرار داده است که در این زمینه از پتانسیل فرهنگی و اجتماعی کتابخانه های عمومی نیز در تحقق پیشبرد اهداف فرهنگی این سازمان استفاده خواهد کرد.

استفاده از ظرفیت مشترک دو دستگاه در راستای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی از جمله عضویت رایگان افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) در کتابخانه های عمومی، برنامه ریزی برای استفاده بهینه از فضاها و امکانات دو دستگاه برای ارتقای فرهنگ کتابخوانی و ترویج نیکوکاری، برگزاری برنامه های فرهنگی بر اساس موضوعات مورد توافق طرفین، همکاری مشترک در برگزاری ویژه برنامه های مسابقات کتابخوانی و جشن عاطفه ها از مهم ترین مفاد تفاهم نامه همکاری مشترک بود میان دو سازمان است.

در پایان این مراسم، تفاهم نامه همکاری مشترک میان ادارات کل کتابخانه های عمومی و کمیته امداد امام خمینی(ره) استان زنجان به امضای طرفین رسید.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست