• تاریخ: ۱۳۹۹-۱۲-۱۶
  • شناسه خبر: 22407

تولید مازاد بر نیاز گندم در استان زنجان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با اشاره به اینکه مبارزه با سن پوره در بیش از ۱۱۵ هزار از مزارع استان انجام شده است، گفت: تولید گندم در استان دو برابر نیاز است.

جواد تاراسی در گفت‌وگو با خبرنگار «پایگاه خبری- تحلیلی، پیام ملت» با بیان اینکه تولید گندم در استان زنجان طی چند سال اخیر روند روبه رشدی داشته است، گفت: تولید گندم در استان دو برابر نیاز است.

وی با بیان اینکه تولید گندم در استان زنجان طی چند سال اخیر روند روبه رشدی داشته است، گفت: تولید گندم در استان دو برابر نیاز است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با بیان اینکه شهرستان خدابنده بیشترین تولید گندم را دارد، اظهار کرد: بیشترین خرید گندم هم مربوط به این شهرستان است.

وی با بیان اینکه طی دو سال گذشته بارش باران در استان خوب بود، گفت: طی سال جاری بیش از ۴۲۰ هزار تن گندم در استان تولید شد.

تاراسی تاکید کرد: در سال جاری هم کشت پاییزه گندم به صورت ۱۰۰ درصد انجام شد و امیدواریم با افزایش بارش‌ها در استان شاهد تولید گندم با کیفیت و بیشتر باشیم.

وی به عملیات مبارزه با آفت سن مادر در سطح اراضی کشاورزی گندم اشاره کرد و گفت: عملیات مبارزه در ۲۰ هزار هکتار از اراضی گندم و مبارزه با سن پوره در بیش از ۱۱۵ هزار از مزارع استان انجام شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان تصریح کرد: طی سال گذشته دربیش از ۱۰۷ هزار هکتار مبارزه با آفت سن گندم در زنجان انجام شد.

تاراسی با بیان اینکه از لحاظ تأمین تجهیزات و سم مورد نیاز برای سم‌پاشی مزارع کمبود و مشکلی در استان وجود ندارد، ابراز داشت: با انجام عملیات مبارزه با سن گندم در استان، کیفیت تولید این محصول هر سال با کیفیت تر می‌شود./۱۰۵

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست