• تاریخ: ۱۴۰۱-۰۸-۲۶
  • شناسه خبر: 29756

خرید و فروش امتیاز طرح نهضت ملی مسکن غیر قانونی است/مشاورین املاک حق خرید و فروش امتیاز طرح نهضت ملی مسکن را ندارند

بنا به اخبار واصله برخی از مشاورین املاک در سطح شهر اقدام به خرید و فروش امتیاز طرح نهضت ملی مسکن می‌کنند در حالی که امکان نقل و انتقال واحدهای نهضت ملی مسکن به غیر وجود ندارد و خرید و فروش امتیاز طرح نهضت ملی مسکن براسا ...

به گزارش « پایگاه خبری-تحلیلی پیام ملّت» سعید شاهین فر معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان در جمع خبرنگاران از ممنوعیت خرید و فروش امتیاز نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: خرید و فروش امتیاز طرح نهضت ملی مسکن براساس ماده ۳۴۲ قانون مدنی غیر قانونی است.مقنن در ماده قانونی ۳۴۲  قانون مدنی تصریح می دارد:”مقدار و جنس و وصف مبیع باید معلوم باشد.” عدم علم به جنس, مقدار و وصف بیع موجب غرری است که منهی عنه می باشد و غرر در معامله سبب بطلان است.”

شاهین فر گفت: در راستای جلوگیری از سوء استفاده برخی از افراد صاحب امتیاز و با دستور مقامات قضایی استان، دفاتر رسمی از نقل و انتقال و همچنین ثبت وکالت در خصوص طرح مذکور ممنوع می‌باشد. آگهی‌های خرید و فروش در فضای مجازی در خصوص خرید و فروش طرح نهضت ملی مسکن غیرقانونی است و همشهریان فریب سوداگران را نخورند.
معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه در زمان تشکیل پرونده فیزیکی توسط متقاضیان واجد شرایط مبنی بر آگاهی از غیر قانونی بودن خرید و فروش و لغو امتیاز در صورت اقدام به فروش متعهد شده و تعهد محضری ارائه نموده‌اند گفت: مشاورین املاک حق خرید و فروش طرح نهضت ملی مسکن را ندارند و این دستور العمل از طریق اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان به مشاورین املاک ابلاغ شده است.
وی افزود: بنا به اخبار واصله برخی از مشاورین املاک در سطح شهر متاسفانه اقدام به خرید و فروش امتیاز طرح نهضت ملی مسکن می‌کنند که در این زمینه باید دستگاه‌های نظارتی استان با جدیت بیشتری در این زمینه ورود کنند.امکان نقل و انتقال واحدهای نهضت ملی مسکن به غیر وجود ندارد و هر گونه معامله در این خصوص غیر قانونی است.
شاهین فر گفت: در این راستا با توجه به تاکیدات استاندار و مقامات قضایی استان در خصوص پیشگیری و کنترل این معاملات غیر رسمی و غیر قانونی که در نهایت منجر به ترویج هر چه بیشتر سوداگری و افزایش کاذب قیمت در بخش زمین و مسکن می‌شود و تضییع هر چه بیشتر حقوق شهروندان به ویژه اقشار کم بضاعت و مستضعف جامعه خواهد شد درخواست همکاری و نظارت بیشتر از سوی دستگاه‌های نظارتی استان و اقدامات لازم در این زمینه می‌باشد.
وی افزود: با توجه به عدم مشخص بودن واحدهای مسکونی متقاضیان (متراژ، مساحت، بلوک، طبقه و غیره) و انتخاب آن زمان تحویل واحد و بر مبنای امتیاز بر اساس واریزی صورت گرفته، در این راستا هر گونه معامله در این خصوص باطل و (معامله شی مجهول) و غیر قانونی است و کانون سردفتران و دفتر یاران استان نیز مکاتبات لازم انجام داده و هیچ گونه نقل و انتقال و وکالت در خصوص طرح‌های حمایتی صورت نمی‌پذیرد.
معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان تاکید کرد: نقل و انتقال واحدها تنها بعد از مشخص شدن واحد مسکونی متقاضیان و انعقاد قرارداد پیش فروش با سازنده امکانپذیر می باشد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست